Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Organizacja ruchu podczas Miejskiego Święta Hanzy

Niedawno informowaliśmy o programie Miejskiego Święta Hanzy, które w lipcu odbędzie się w Słubicach i Frankfurcie. Dziś znamy więcej szczegółów na temat organizacji ruchu drogowego w trakcie imprezy.  Zostanie zamknięty most graniczny, będą też objazdy.

most zamkniety

Święto Hanzy oficjalnie rozpocznie się 14 lipca, ale utrudnienia w ruchu będą już dzień wcześniej. 13 lipca od godz. 9.00 z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do Ronda Solidarności (przy Collegium Polonicum będzie zlokalizowana scena muzyczna). Do Frankfurtu będzie można dostać się tylko od strony ul. Nadodrzańskiej. Z Frankfurtu do Słubic będzie wjeżdżało się ulicą 1 Maja.

14 lipca od godz. 9.00 dodatkowo będzie zamknięty most graniczny. Kierowcy będą mogli przejechać z ul. Nadodrzańskiej w ul. 1 Maja, ale bez możliwości zjazdu do Niemiec. Most zostanie ponownie otwarty 15 lipca o godz. 5 rano. Ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Mickiewicza i Rondem Solidarności będzie przejezdna dopiero 16 lipca od godz. 18.00.

Ponadto, w trakcie całego okresu zmian w organizacji ruchu, fragment ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Dąbrówki do skrzyżowania z ul. Jedności Robotniczej będzie drogą dwukierunkową (normalnie jest to droga jednokierunkowa). Należy też pamiętać o zmianie oznakowania, zarówno pionowego jak i poziomego.

Jak dokładnie będzie wyglądała organizacja ruchu przy moście granicznym pokazują mapki sporządzone przez Straż Miejską w Słubicach. Pliki do pobrania poniżej.
- Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się pojazdami po drogach, na których nastąpią zmiany w organizacji ruchu - apeluje komendant Wiesław Zackiewicz.

Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo to nie jedyne utrudnienia jakie czekają na granicznych przeprawach. W trakcie Miejskiego Święta Hanzy będzie trwać jeszcze ostatni etap remontu węzła Świecko, a to właśnie tam zostanie skierowany cały ruch graniczny na czas zamknięcie mostu w Słubicach.

Więcej o samym Miejskim Święcie Hanzy dowiedzieci się z naszej wcześniejszej zapowiedzi.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama