Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Wybuch toalety na deptaku (foto)

Chwilę grozy przeżyli mieszkańcy ulicy Jedności Robotniczej w Słubicach. W nocy z czwartku na piątek doszło do wybuchu znajdującej się tam wolnostojącej toalety. Eksplozja nastąpiła prawdopodobnie na skutek podłożenia materiału wybuchowego.

wybuch4

Do zdarzenia doszło około godz. 23:30. Jak przekazali nam świadkowie, na depatku przebywało w tym czasie się kilku mężczyzn, którzy kręcili się także w pobliżu toalety. Chwilę po ich odejściu z tego miejsca doszło do eksplozji.

Siła wybuchu była bardzo duża, wyrwała ze snu mieszkańców okolicznych kamienic. Ciężkie metalowe drzwi odrzuciło na kilka metrów, wylądowały aż przy małej fontannie. Konstrukcja i wnętrze uległy znacznemu zniszczeniu, spadł też ciężki metalowy dach, co sugeruje użycie materiałów wybuchowych.

Na miejscu pojawiła się wezwana przez mieszkańców policja oraz straż pożarna. Mundurowi dokonali oględzin i zabezpieczyli materiał dowodowy. Trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia, które wstępnie zostało zakwalifikowane jako chuligański wybryk. Zostali przesłuchani świadkowie, analizowane są nagrania z monitoringu.

- To dziwne, że ktoś podkłada bombę pod zwykłą toaletę. Może ten wybuch miał czemuś służyć. Obok są kantory, niedaleko granica. Uważam, że powinny się tym zająć służby antyterrorystyczne, a nie zwykła policja. Ciekawe czy sprawdzą jakie to były materiały wybuchowe - przekazał naszej redakcji jeden z zaniepokojonych mieszkańców.

Toaleta należy do Urzędu Miejskiego w Słubicach. Obiektem zarządza Zakład Usług Wodno-Ściekowych. Przedstawiciele spółki złożyli już zawiadomienie na policję o wyrządzonej szkodzie. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez Straż Miejską. O sprawie będziemy informować.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama