Słubice: 21 maja 2018   |   Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
reklama
reklama

Tak słubiczanie świętowali Boże Ciało (foto)

15 czerwca słubiczanie obchodzili dzień Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli tzw. Boże Ciało. W naszym mieście tradycyjnie punktem kulminacyjnym święta była procesja z udziałem wiernych, która przeszła ulicami Słubic.

Boże Ciało

W tym roku trasa procesji była nieco inna od tej znanej z lat poprzednich. Po zakończeniu mszy świętej w kościele NMP Królowej Polski, kapłani w otoczeniu wiernych ruszyli ulicami Kościuszki, Konopnickiej i Podchorążych, dalej przez Płac Bohaterów, ulice Piłsudskiego i Wojska Polskiego, a następnie prosto do kościoła Ducha Świętego. Tam odbyła się druga msza święta.

Na trasie procesji były cztery ołtarze, przy których odbywały się wspólna modlitwa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie zabrakło tradycyjnego sypania kwiatów, były poczty sztandarowe, a grupa wiernych niosła figurkę Matki Boskiej Fatimskiej.

Jak co roku w wydarzeniu wzięło udział mnóstwo słubiczan, którzy świętowali w skupieniu i modlitwie. Uwieczniliśmy te momenty naszym redakcyjnym obiektywem, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama