Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
reklama
reklama

Korki na drogach wyjazdowych ze Słubic

Dziś od rana na kierowców czekają niestety "tradycyjne" problemy na drogach wylotowych ze Słubic w kierunku Zielonej Góry i Poznania. Od rana internauci donoszą o korkujących się skrzyżowaniach tuż za bazarem oraz na rozjazdach przy autostradzie. Doszło też do wypadku.

korki wylotowka

Sytuacja powtarza się za każdym razem po dniach świątecznych w Niemczech (tym razem były to Zielone Świątki). Na drogi po przerwie ruszyły pojazdy ciężarowe, natężenie ruchu jest więc ponadnormatywne. Dodatkowo sytuacji nie ułatwiają prace remontowe prowadzone na węźle Świecko przy autostradzie A2 oraz wypadek do jakiego doszło na 16 km autostrady. Bus uderzył w naczepę ciężarówki, dwie osoby - obywatele Białorusi - zostały ranne. Aby wydobyć jedną z nich strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala w Zielonej Górze. Doznał ciężkich obrażeń nóg.

a2 zakleszczony

Na samej autostradzie A2 korek dla jadących w kierunku Niemiec sięga już Rzepina. W centrum Rzepina też tworzą się korki, bo część z aut wybiera drogę właśnie przez tę miejscowość, próbując uniknąć utrudnień na autostradzie.

Z kolei na drodze krajowej nr 29 (Słubice - Zielona Góra) kolejka stojących aut kończy się przed Uradem, a jak informują nas sami kierowcy - pojazdów ciągle przybywa. Można jednak jechać przez Rybocice / Kunice. Tam droga jest przejezdna. Korkuje się też droga wojewódzka nr 137 (Słubice - Ośno Lubuskie). Jedyny, alternatywny wyjazd ze Słubic, to obecnie droga na Kostrzyn.

korki a2

W centrum Słubic również jest niewiele lepiej. Dłużej niż zwykle trzeba czekać na przejazd przez most graniczny w Słubicach. Wielu kierowców wybiera ten kierunek przeprawy na Niemcy właśnie ze względu na korki w Świecku.

- Prosimy kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość. Policjanci są w newralgicznych miejscach i starają się pomóc w kierowaniu ruchem, ale jego natężenie jest bardzo duże. W miarę możliwości prosimy o kierowanie się na alternatywne trasy - apeluje M. Jankowska z komendy policji w Słubicach.

Bieżące informacje o sytuacji na drodze znajdziesz także na naszym profilu FB. Fotki przesłali do nas Darek, Magda i Andrzej (dziękujemy).

---

AKTUALIZACJA: Policja poinformowała, że sytuacja na najważniejszych szlakach komunikacyjnych jest już w normie. Nie ma korków na K-29 oraz W-137. Na autostradzie A2 natężenie ruchu jest duże, ale pojazdy poruszają się płynnie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama