Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
reklama
reklama

Zamknięcie mostu przełożone na inny termin

W czerwcu nie będzie zamknięcia mostu łączącego Słubice i Frankfurt. Taką informację podał Urząd Miejski w Słubicach. Wszystko z powodu remontów na autostradzie A2, które rozpoczęły się w połowie maja.

most zamkniety

Komunikat o planowanym zamknięciu mostu w dniach od 15 do 21 czerwca podaliśmy na początku maja. Strona niemiecka poinformowała, że jest to konieczne ze względu na prace remontowe prowadzone na skrzyżowaniu ulic Karl-Marx-Straße i Rosa-Luxemburg-Straße we Frankfurcie, jednym z najważniejszych węzłów tuż za polsko-niemiecką granicą. ZOBACZ

Dwa tygodnie później okazało się, że rusza remont autostrady A2, w tym kluczowego węzła Świecko, który potrwa aż trzy miesiące. W tej sytuacji urząd ds. dróg w landzie Brandenburgia wstrzymał planowane zamknięcie mostu i poinformował, że remont we Frankfurcie zostanie przeprowadzony w późniejszym czasie.

Wszystko po to, aby dwie tak duże inwestycje nie nałożyły się na siebie i nie spowodowały paraliżu ruchu granicznego w Słubicach i niedalekim Świecku. W jakim czasie zamknięty zostanie most łączący Słubice i Frankfurt, na razie jeszcze nie wiadomo. O sprawie będziemy informować na bieżąco.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama