Słubice: 25 września 2017   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Zamknięcie mostu przełożone na inny termin

W czerwcu nie będzie zamknięcia mostu łączącego Słubice i Frankfurt. Taką informację podał Urząd Miejski w Słubicach. Wszystko z powodu remontów na autostradzie A2, które rozpoczęły się w połowie maja.

most zamkniety

Komunikat o planowanym zamknięciu mostu w dniach od 15 do 21 czerwca podaliśmy na początku maja. Strona niemiecka poinformowała, że jest to konieczne ze względu na prace remontowe prowadzone na skrzyżowaniu ulic Karl-Marx-Straße i Rosa-Luxemburg-Straße we Frankfurcie, jednym z najważniejszych węzłów tuż za polsko-niemiecką granicą. ZOBACZ

Dwa tygodnie później okazało się, że rusza remont autostrady A2, w tym kluczowego węzła Świecko, który potrwa aż trzy miesiące. W tej sytuacji urząd ds. dróg w landzie Brandenburgia wstrzymał planowane zamknięcie mostu i poinformował, że remont we Frankfurcie zostanie przeprowadzony w późniejszym czasie.

Wszystko po to, aby dwie tak duże inwestycje nie nałożyły się na siebie i nie spowodowały paraliżu ruchu granicznego w Słubicach i niedalekim Świecku. W jakim czasie zamknięty zostanie most łączący Słubice i Frankfurt, na razie jeszcze nie wiadomo. O sprawie będziemy informować na bieżąco.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz pomysł budowy basenu w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama