Słubice: 21 października 2017   |   Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
reklama
reklama

Tak było na pikniku prozdrowotnym (foto)

22 kwietnia Powiat Słubicki zorganizował Piknik Prozdrowotny, który był podsumowaniem projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu w powiecie słubickim". I chociaż pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, spora grupa mieszkańców skorzystała z przygotowanych atrakcji.

Piknik prozdrowotny

Główna część pikniku odbyła się na deptaku przy ulicy Jedności Robotniczej. Otwarcia równo o godz. 14 dokonał starosta Marcin Jabłoński. - Spędźcie ten dzień aktywnie i skorzystajcie z tego, co przygotowaliśmy – zachęcał ze sceny.

Oprócz programu artystycznego na piknikowej scenie, wydarzeniu towarzyszyło szereg imprez dodatkowych, tak aby każdy z mieszkańców mógł wybrać coś dla siebie. Impreza miała charakter nie tylko prorodzinny, ale także prozdrowotny. W tym dniu odbyło się kilka maratonów – biegowy, rowerowy, taneczny, fizjoterapii oraz kulinarny. A na amatorów artystycznych wrażeń czekały gwiazdy programu MasterChef i Hell's Kitchen.

Taneczny początek

Sama akcja prozdrowotna rozpoczęła się już nieco wcześniej, bo o godz. 11.00 w Collegium Polonicum. Tam maraton tańca prowadzili tancerze z grupy BOHEMA. Na początku było zaledwie kilka par, ale z minuty na minutę maraton nabrał tempa. Zarówno z powodu żywej salsy, jak i kolejnych uczestników, którzy zachęceni telewizyjną relacją na żywo, przybywali na zajęcia.

Piknik prozdrowotny

Potem gorące i szybkie rytmy zaczęły rozbrzmiewać w foyer Collegium Polonicum, gdzie na stacjonarnych rowerach ruszył maraton Indoor Cycling. Dynamiczne ćwiczenia w rytm specjalnie dobranej muzyki prowadziła Magdalena Cieślak.

Sceniczne atrakcje

Gdy na dobre rozkręcali się tancerze i rowerzyści, na scenie przy deptaku artyści szykowali się do pierwszych występów. Jako pierwszy do wspólnej zabawy zachęcił chór Konsonans. Potem na „parkiecie” przed sceną pojawiła się grupa tancerzy z BOHEMY. I chociaż było zimno, to rozgrzali nieco zmarzniętą publiczność, dzięki gorącym latynoamerykańskim rytmom.

Była też okazja do krótkiego podsumowania projektu zdrowotnego, czego dokonał starosta M. Jabłoński. - Przez 25 miesięcy odbyło szereg akcji, wydarzeń, eventów – prozdrowotnych, sportowych, związanych ze zdrowym żywieniem. Ponad 4000 osób wzięło w nich aktywny udział. Mam nadzieję, że będziecie się Państwo dobrze bawić również dzisiaj, na pikniku, który kończy cały projekt – mówił M. Jabłoński.

Bitwa na 2 patelnie

Największa grupa uczestników pikniku dzielnie asystowała mistrzom gotowania. W szranki w bitwie o dwie patelnie stanęli Mariusz Szwed i Sylwia Biały, laureaci programów MasterChef i Hell’s Kitchen. Tematyka pikniku związana była ze zdrowym stylem życia, dlatego przygotowane potrawy miały być nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe i dietetyczne. Kucharze przygotowali tajską zupę oraz gulasz z kaszy pęczak.

Piknik prozdrowotny

Jesteśmy oczarowani maratonem, możemy się przyglądać i podpatrywać, jak mistrzowie mieszają w „garach”. Jedzenie jest naprawdę pyszne, a połączenie smaków niesamowite. Koniecznie trzeba spróbować - podkreślali uczestnicy wspólnego gotowania.

Dobry bajer na koniec

Dalsza część pikniku obfitowała w kolejne atrakcje. Zajęcia fitness ze sceny prowadziła instruktorka Anita Radkiewicz. Było też coś dla dzieci. Ciekawą niespodzianką były występ kabaretu Teraz My z Sulęcina, reprezentowanego przez słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Pierwszy raz na scenie pojawił się także zespół wokalny, który powstał podczas realizacji zajęć muzycznych w ramach Dni Aktywnego Seniora.

Nieco później zrobiło się sentymentalnie, bo na scenie pojawili się Edyta Kręgiel z Piotrem Tamborskim. Potem dla zgromadzonej publiczności wystąpili Wanian i Maciej Barden. Na koniec w świat biesiadnych kawałków porwała słubiczan dobrze znana kapela Bajer.

---

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli portal Słubice24.pl oraz telewizja HTS Słubice, która relacjonowała wydarzenie na żywo. Zapraszamy do fotorelacji.---

Organizatorem pikniku na zlecenie Powiatu Słubickiego był Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Piknik realizowany był w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy kostka brukowa na terenie parku przy placu Wolności to dobry pomysł?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama