Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Tak było na pikniku prozdrowotnym (foto)

22 kwietnia Powiat Słubicki zorganizował Piknik Prozdrowotny, który był podsumowaniem projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu w powiecie słubickim". I chociaż pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, spora grupa mieszkańców skorzystała z przygotowanych atrakcji.

Piknik prozdrowotny

Główna część pikniku odbyła się na deptaku przy ulicy Jedności Robotniczej. Otwarcia równo o godz. 14 dokonał starosta Marcin Jabłoński. - Spędźcie ten dzień aktywnie i skorzystajcie z tego, co przygotowaliśmy – zachęcał ze sceny.

Oprócz programu artystycznego na piknikowej scenie, wydarzeniu towarzyszyło szereg imprez dodatkowych, tak aby każdy z mieszkańców mógł wybrać coś dla siebie. Impreza miała charakter nie tylko prorodzinny, ale także prozdrowotny. W tym dniu odbyło się kilka maratonów – biegowy, rowerowy, taneczny, fizjoterapii oraz kulinarny. A na amatorów artystycznych wrażeń czekały gwiazdy programu MasterChef i Hell's Kitchen.

Taneczny początek

Sama akcja prozdrowotna rozpoczęła się już nieco wcześniej, bo o godz. 11.00 w Collegium Polonicum. Tam maraton tańca prowadzili tancerze z grupy BOHEMA. Na początku było zaledwie kilka par, ale z minuty na minutę maraton nabrał tempa. Zarówno z powodu żywej salsy, jak i kolejnych uczestników, którzy zachęceni telewizyjną relacją na żywo, przybywali na zajęcia.

Piknik prozdrowotny

Potem gorące i szybkie rytmy zaczęły rozbrzmiewać w foyer Collegium Polonicum, gdzie na stacjonarnych rowerach ruszył maraton Indoor Cycling. Dynamiczne ćwiczenia w rytm specjalnie dobranej muzyki prowadziła Magdalena Cieślak.

Sceniczne atrakcje

Gdy na dobre rozkręcali się tancerze i rowerzyści, na scenie przy deptaku artyści szykowali się do pierwszych występów. Jako pierwszy do wspólnej zabawy zachęcił chór Konsonans. Potem na „parkiecie” przed sceną pojawiła się grupa tancerzy z BOHEMY. I chociaż było zimno, to rozgrzali nieco zmarzniętą publiczność, dzięki gorącym latynoamerykańskim rytmom.

Była też okazja do krótkiego podsumowania projektu zdrowotnego, czego dokonał starosta M. Jabłoński. - Przez 25 miesięcy odbyło szereg akcji, wydarzeń, eventów – prozdrowotnych, sportowych, związanych ze zdrowym żywieniem. Ponad 4000 osób wzięło w nich aktywny udział. Mam nadzieję, że będziecie się Państwo dobrze bawić również dzisiaj, na pikniku, który kończy cały projekt – mówił M. Jabłoński.

Bitwa na 2 patelnie

Największa grupa uczestników pikniku dzielnie asystowała mistrzom gotowania. W szranki w bitwie o dwie patelnie stanęli Mariusz Szwed i Sylwia Biały, laureaci programów MasterChef i Hell’s Kitchen. Tematyka pikniku związana była ze zdrowym stylem życia, dlatego przygotowane potrawy miały być nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe i dietetyczne. Kucharze przygotowali tajską zupę oraz gulasz z kaszy pęczak.

Piknik prozdrowotny

Jesteśmy oczarowani maratonem, możemy się przyglądać i podpatrywać, jak mistrzowie mieszają w „garach”. Jedzenie jest naprawdę pyszne, a połączenie smaków niesamowite. Koniecznie trzeba spróbować - podkreślali uczestnicy wspólnego gotowania.

Dobry bajer na koniec

Dalsza część pikniku obfitowała w kolejne atrakcje. Zajęcia fitness ze sceny prowadziła instruktorka Anita Radkiewicz. Było też coś dla dzieci. Ciekawą niespodzianką były występ kabaretu Teraz My z Sulęcina, reprezentowanego przez słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Pierwszy raz na scenie pojawił się także zespół wokalny, który powstał podczas realizacji zajęć muzycznych w ramach Dni Aktywnego Seniora.

Nieco później zrobiło się sentymentalnie, bo na scenie pojawili się Edyta Kręgiel z Piotrem Tamborskim. Potem dla zgromadzonej publiczności wystąpili Wanian i Maciej Barden. Na koniec w świat biesiadnych kawałków porwała słubiczan dobrze znana kapela Bajer.

---

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli portal Słubice24.pl oraz telewizja HTS Słubice, która relacjonowała wydarzenie na żywo. Zapraszamy do fotorelacji.---

Organizatorem pikniku na zlecenie Powiatu Słubickiego był Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Piknik realizowany był w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, który jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Kwota dofinansowania wynosi 3 092 757,00 zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama