Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Czy w Słubicach powstanie marina? Przed nami pierwsze spotkanie wodniaków
reklama
reklama

Czy w Słubicach powstanie marina? Przed nami pierwsze spotkanie wodniaków

Rzeka Odra od samego początku determinuje rozwój Słubic. To nie tylko ważny szlak komunikacyjny, ale także miejsce do rozwoju rekreacji i turystki. Ostatnie lata przyniosły poprawę w tym względzie, ale nadal jest wiele do zrobienia. Jednym z kolejnych kroków ma być powstanie mariny z prawdziwego zdarzenia.

Zefir Słubice

Marina to niewielkiej wielkości port z reguły przeznaczony do cumowania jachtów, jednostek pływających małej lub średniej wielkości, prywatnych łódek itp. Często wokół mariny powstają miejsca dla turystów - sanitariaty, miejsca kempingowe, zaplecze gastronomiczne, miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku.

Impulsem do utworzenia takich miejsc na lubuskim odcinku Odry było powstanie w 2014 roku stowarzyszenia "Odra dla turystów", którego Słubice także są członkiem. Rejsy statkiem Zefir i Laguna, organizowane przez to stowarzyszenie, mnóstwo turystów. Ponadto coraz więcej prywatnych właścicieli, którzy mają własne jachty, łódki czy motorówki, chce podróżować i wypoczywać nad Odrą. Potencjał do rozwoju jest duży, problemem jest jednak brak odpowiedniego zaplecza i infrastruktury portowej w wielu miejscowościach leżących wzdłuż Odry.

Nowoczesną marinę z odpowiednim zapleczem posiada m.in. Nowa Sól, a w ubiegłym roku roku otworzył ją także Głógów. Podobnie ma być w Słubicach. Na pomysł utworzenia takiego miejsca wspólnie wpadli burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, szef Nadorzańskiego Oddziału WOPR Robert Frydrych oraz prezes stowarzyszenia "Odra dla turystów" Łukasz Kozłowski. To na razie wstępna idea i zanim przyjdzie do jej realizacji inicjatorzy chcą poznać oczekiwania szeroko pojętego środowiska wodniaków. Tak, aby powstanie mariny było dopasowane do oczekiwań i potrzeb lokalnej społeczności.

marina plakat

Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbędzie się już 24 kwietnia o godz. 18, oczywiście na pokładzie Zefira. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którym temat Odry i jej odpowiedniego zagospodarowania leży na sercu. Podczas godzinnego rejsu będzie okazja do omówienia szczegółów i merytorycznej dyskusji.

Przedsięwzięcie wspiera także portal Słubice24. Będziemy na bieżąco informować o sprawie budowy mariny w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama