Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Wiemy kiedy ruszą prace na nadodrzańskich wałach

250 mln złotych trafi do Słubic na prace związane z ochroną przeciwpowodziową. Właśnie podpisano pierwsze umowy, a niebawem ruszą procedury przetargowe. Znamy kolejne szczegóły projektu.

odra 001
Kanał Odry w Słubicach (fot. archiwum)

Do województwa lubuskiego trafi łącznie kwota 460 mln złotych na trzy inwestycje: w Słubicach, Nowej Soli i Krośnie Odrzańskim. Informacje dotyczące tego szeroko zakrojonego projektu znalazły się w naszej styczniowej publikacji. Do redakcji Słubice24.pl dotarły kolejne szczegóły tego projektu.

W Lubuskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych utworzono dział ds. realizacji inwestycji finansowanych ze środków Banku Światowego. Podpisano też umowę z firmą SWECO Consulting, która będzie czuwać nad przebiegiem inwestycji. Wicemarszałek woj. lubuskiego Stanisław Tomczyszyn podkreśla, że to dobre rozwiązanie, które pozwoli na sprawne wykonanie wszystkich prac i dopięcie niezbędnych formalności.

SWECO Consulting ma spore doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć. Prezes Maciej Chranowski z dumą mówi, że Odra jest szczególnie bliska jego firmie. To już czwarta tego typu umowa. Pracownicy spółki zajmą się pomocą techniczną, projektowaniem oraz nadzorem.

Słubice szczęśliwie jako pierwsze będą beneficjentami przedsięwzięcia. W naszym mieście prace rozpoczną się już w czerwcu. Do końca roku planowane jest również rozpoczęcie modernizacji zabezpieczeń przeciwpowodziowych w Nowej Soli i Krośnie Odrzańskim. Całość prac ma zostać zakończona w 2019 roku.

Jeśli chodzi o zakres prac w Słubicach, to obejmie on wzmocnienie istniejących nadodrzańskich wałów na długości 5,5 km (odcinek Odry od 582,5 do 588,0 km) oraz budowę nowego wału okrężnego długości około 5,9 km. Odbudowana zostanie Racza Struga na długości 765 m poniżej wału okrężnego oraz na długości około 1,3 km powyżej mostu na drodze Słubice – Drzecin. Przewidziana jest także odbudowa Czarnego Kanału na długości 4156 metrów.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama