Słubice: 25 czerwca 2018   |   Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
reklama
reklama

Jak zostać rodzicem zastępczym? Dowiedz się więcej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach kontynuuje kampanię dotyczącą pieczy zastępczej. Poszukiwane są osoby, które mogą stać się rodzicami zastępczymi dla potrzebujących dzieci. Najbliższe spotkanie odbędzie się w Cybince.

rodzina zastepcza

Najważniejszym zadaniem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach jest pomoc dzieciom i rodzinom, a w szczególności sprawowanie pieczy nad dziećmi pozbawionymi częściowo lub całkowicie opieki rodziców. Najlepszą formą opieki nad takimi dziećmi jest stworzenie im rodziny zastępczej. PCPR nie ustaje w wysiłkach, aby jak największa liczba dzieci mogła znaleźć się w nowych domach. O rozpoczęciu kampanii informowaliśmy w naszej poprzedniej publikacji. Jak wygląda dalsza jej część?

PCPR we współpracy z placówką opiekuńczą „Nasza Chata” z Cybinki organizuje spotkanie informacyjne. W spotkaniu mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowanie tematem rodzicielstwa zastępczego. W przyjaznej atmosferze przy kawie będzie można dowiedzieć się czym dokładnie jest taka forma opieki, kto i w jaki sposób może pełnić funkcję rodziny zastępczej i na jakie wsparcie instytucjonalne mogą liczyć osoby, które podejmą się tego wyzwania. Pracownicy PCPR odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości.

Spotkanie odbędzie się 21 marca w Cybince. Możliwe jest także uzyskanie informacji w innym terminie. Wystarczy zadzwonić do PCPR pod numer 95 758 21 40 i skontaktować się z Magdaleną Hamrol.

Termin: 21.03.2017, godz. 17:00. Miejsce: Urząd Miejski w Cybince, ul. Szkolna 5.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama