Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Jak zostać rodzicem zastępczym? Dowiedz się więcej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach kontynuuje kampanię dotyczącą pieczy zastępczej. Poszukiwane są osoby, które mogą stać się rodzicami zastępczymi dla potrzebujących dzieci. Najbliższe spotkanie odbędzie się w Cybince.

rodzina zastepcza

Najważniejszym zadaniem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach jest pomoc dzieciom i rodzinom, a w szczególności sprawowanie pieczy nad dziećmi pozbawionymi częściowo lub całkowicie opieki rodziców. Najlepszą formą opieki nad takimi dziećmi jest stworzenie im rodziny zastępczej. PCPR nie ustaje w wysiłkach, aby jak największa liczba dzieci mogła znaleźć się w nowych domach. O rozpoczęciu kampanii informowaliśmy w naszej poprzedniej publikacji. Jak wygląda dalsza jej część?

PCPR we współpracy z placówką opiekuńczą „Nasza Chata” z Cybinki organizuje spotkanie informacyjne. W spotkaniu mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowanie tematem rodzicielstwa zastępczego. W przyjaznej atmosferze przy kawie będzie można dowiedzieć się czym dokładnie jest taka forma opieki, kto i w jaki sposób może pełnić funkcję rodziny zastępczej i na jakie wsparcie instytucjonalne mogą liczyć osoby, które podejmą się tego wyzwania. Pracownicy PCPR odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości.

Spotkanie odbędzie się 21 marca w Cybince. Możliwe jest także uzyskanie informacji w innym terminie. Wystarczy zadzwonić do PCPR pod numer 95 758 21 40 i skontaktować się z Magdaleną Hamrol.

Termin: 21.03.2017, godz. 17:00. Miejsce: Urząd Miejski w Cybince, ul. Szkolna 5.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama