Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kradzieże na cmentarzu 2018/12/13 16:57 #34115

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 691
  • Otrzymane podziękowania: 70


Jedna z internautek napisała do nas w sprawie kradzieży, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na cmentarzu. Poniżej treść jej wiadomości.

Chciałam złożyć "życzenia świąteczne" i ostrzec przed hienami cmentarnymi, które ostatnio grasują na naszym cmentarzu! Dziś z moich grobów skradziono stroiki świąteczne! Po rozmowie ze znajomymi dowiedziałam się, że nie tylko mnie to spotkało! Skradziono również z płyty nagrobkowej pasyjkę! Jak tak można?! Trochę szacunku dla zmarłych! Jest tyle pomocy dla ubogich i bezdomnych! Wstyd, brak słów!

To bardzo przykre... Zdarzyła się wam podobna sytuacja?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Odp: Kradzieże na cmentarzu 2018/12/14 16:51 #34119

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Niestety taki proceder jest u nas od wielu lat. Są ludzie świnie którzy sobie pożyczają z innych grobów cudze rzeczy i kładą na tym co się opiekują. Policja tym się nie zajmie bo za niska szkodliwość społeczna. Jedynym sposobem jest znaczenie droższych elementów wystroju nagrobka, bo nawet wazony na kwiaty giną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kradzieże na cmentarzu 2019/01/03 19:43 #34187

  • Pigwa
  • Pigwa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 5
Kradzieże na cmentarzu....temat rzeka. Kilka lat temu grasowała na cmentarzu szajka ....kradli wazony lampiony litery...plicja złapala sprawców poszkodowani byli wzywani do prokuratury...straty każdego z nas opiewały na od 1500do 2500 zł odbyła sie sprawa ...wszystko trwało kilka miesięcy ale nie wniosło to niczego dla poszkodowanych...absolutnie nic.Byli winni ale nie zostali ukarani .Więc o czym my mówimy? Moim zdaniem brak kary zachęca do dalszego działania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kradzieże na cmentarzu 2019/01/04 05:20 #34190

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Nieskuteczny wymiar sprawiedliwości zmusza społeczeństwo do brania spraw w swoje ręce. Jak nie można kogoś ukarać za przestępstwo to może jakieś prace społeczne powiny być w formie kary za tego typu wykroczenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1