Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2018/01/22 07:44 #31784

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
Po pierwsze, nie "jakiś gość twierdzi, że inny gość olał jego propozycje", tylko szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marek Langer twierdzi, że burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz kilkukrotnie nie podjął rozmów na temat partycypacji w kosztach przygotowania studium obwodnicy, czyli dokumentu, bez którego proces inwestycyjny nie może się rozpocząć.
"Gdyby tak się stało bylibyśmy już zaawansowani w pracach" twierdzi stanowczo Langer. I co tu więcej komentować?

Po drugie, rozmowy w sprawie obwodnicy Słubic prowadzi burmistrz Słubic. Nie starosta, marszałek, czy minister nawet. Prowadzi je szef gminy, właśnie z GDDKiA, dlatego, że przez gminę przebiega droga krajowa. To właśnie burmistrz Słubic co jakiś czas przedstawia kolejne pomysły na rozwiązanie problemu komunikacyjnego miasta. Zazwyczaj nietrafione (o szczegółach w felietonie). Tak też się składa, że od ponad siedmiu lat funkcję burmistrza w naszym mieście sprawuje jedna osoba. I celem mojego tekstu była analiza tego, co zrobił burmistrz by skutecznie rozwiązać problem braku obwodnicy.

Po trzecie wreszcie. Myślę, że nie tylko Tomasz Ciszewicz ponosi odpowiedzialność za nierozwiązanie tego problemu (choć za ostatnie siedem lat odpowiada wyłącznie on). W jakimś zakresie to wina nieskuteczności całego lokalnego establishmentu. Dziś światełko w tunelu dają nam posłowie PiS-u. I choć jestem zagorzałym przeciwnikiem tej partii, to w tym temacie trzymam za nich kciuki.
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Robert Włodek.

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2018/01/22 08:56 #31787

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Robert, jeśli sądzisz, że @burmiszcz zrozumie, to bardzo się mylisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2018/01/22 09:49 #31790

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Robert Włodek napisał: Po pierwsze, nie "jakiś gość twierdzi, że inny gość olał jego propozycje", tylko szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marek Langer twierdzi, że burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz kilkukrotnie nie podjął rozmów na temat partycypacji w kosztach przygotowania studium obwodnicy, czyli dokumentu, bez którego proces inwestycyjny nie może się rozpocząć.
"Gdyby tak się stało bylibyśmy już zaawansowani w pracach" twierdzi stanowczo Langer. I co tu więcej komentować?

Panie, ale liczą się fakty, i to tylko te na papierze. O podejmowaniu rozmów, to już sam Pan powinien wiedzieć, że są gówno warte, a jak nie to proszę spytać trio Bycka-Jabłonski-Owsiak o ich rozmowy na temat Terminala. Bo co z nich wynikło, to chyba nie muszę przypominać?

Po drugie, rozmowy w sprawie obwodnicy Słubic prowadzi burmistrz Słubic. Nie starosta, marszałek, czy minister nawet. Prowadzi je szef gminy, właśnie z GDDKiA, dlatego, że przez gminę przebiega droga krajowa. To właśnie burmistrz Słubic co jakiś czas przedstawia kolejne pomysły na rozwiązanie problemu komunikacyjnego miasta. Zazwyczaj nietrafione (o szczegółach w felietonie).

Pomysły na rozmowy i rozmowy na pomysły, to już nikogo nie interesują. To GDDKiA jest właścicielem drogi i to tylko od nich zależy czy jakakolwiek obwodnica powstanie. Nawet jak gmina jakimś cudem znajdzie pieniądze i tereny pod inwestycje, to nadal od GDDKiA zależy czy pozwolą taką obwodnicę wpiąć w swoją drogę i czy w ogóle pokierują nią ruch. To są drogi, jak sama nazwa wskazuje krajowe, i to od organów centralnych zależy co z nimi będzie, jak widać od około 20-tu lat mają to w pompie.

Tak też się składa, że od ponad siedmiu lat funkcję burmistrza w naszym mieście sprawuje jedna osoba. I celem mojego tekstu była analiza tego, co zrobił burmistrz by skutecznie rozwiązać problem braku obwodnicy.

Tak się składa, że czas kiedy był najlepszy okres na budowę obwodnicy minął, dziś musiałaby przebiegać przez środek osiedla domków jednorodzinnych a ich właściciele nie chcą takiej drogą tuż za oknami, i nie ma co się dziwić, też bym nie chciał.

Po trzecie wreszcie. Myślę, że nie tylko Tomasz Ciszewicz ponosi odpowiedzialność za nierozwiązanie tego problemu (choć za ostatnie siedem lat odpowiada wyłącznie on). W jakimś zakresie to wina nieskuteczności całego lokalnego establishmentu.

No wreszcie! Pan Ciszewicz, to nie jest mój ulubieniec ale obwinianie jedynie jego o brak obwodnicy jest mocno niesprawiedliwe. Gdyby ktoś "na górze" zadecydował, że obwodnica Słubic ma powstać, to ona by dawno powstała, nawet wbrew woli tego czy innego burmistrza.

Dziś światełko w tunelu dają nam posłowie PiS-u. I choć jestem zagorzałym przeciwnikiem tej partii, to w tym temacie trzymam za nich kciuki.

A skąd Pan wie, że to nie burmistrz Ciszewicz rozmawiał z posłami PiS i nie naciskał na nich w sprawie obwodnicy?
Ja i tak to traktuję jako kiełbasę wyborczą. Czym bliżej będzie do budowy obwodnicy tym większe będą protesty, i to nie tylko lobby kantorowo-fajkowo-benzynowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez burmiszcz.

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2018/01/22 19:43 #31805

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
Tomasz Ciszewicz odpowiedział dziś na mój felieton dotyczący obwodnicy Słubic, odniósł się zwłaszcza do zarzutu niepodejmowania rozmów z szefem GDDKiA w Zielonej Górze Markiem Langerem.

„To są informacje nieprawdziwe. (…) Jestem na bieżąco z nowym dyrektorem GDDKiA” zapewniał dziś burmistrz.

wideo z konferencji znajduje się na stronach telewizji HTS:
www.slubice.tv/wiadomosci/6960,co-dalej-...os-zabiera-elzbieta-

Co jeszcze powiedział? Przyznał, że Marek Langer zwrócił się w czerwcu 2017 roku do gminy Słubice z prośbą przekazania 1,5 mln złotych na przygotowanie studium. „Od tego czasu nie odbyły się żadne rozmowy” – dodał Ciszewicz.

To jeszcze raz zacytuję Marka Langera: „Kilkukrotnie zwracałem się do burmistrza Ciszewicza z prośbą o to, by gmina zgodziła się partycypować w kosztach przygotowania studium dla obwodnicy Słubic. Gdyby tak się stało bylibyśmy już zaawansowani w pracach. ROZMOWY Z JEGO STRONY NIE ZOSTAŁY JEDNAK PODJĘTE. Współpraca mogłaby być lepsza”.

I powtórzę: wypowiedzi szefa zielonogórskiego oddziału GDDKiA zostały przez niego AUTORYZOWANE.

Do określeń kierowanych przez Ciszewicza w stosunku do mojej osoby nie będę się odnosił. Nie ten poziom.
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2018/01/22 21:09 #31806

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Co tu się........ Ciocia minister przyjechała z Warszawy z pełną teczką kasy na obwodnicę. Załatwiła całe 1 mln zł , 1000000 zł, słownie =jedenmilion= na prace projektowe. Do 2023 roku nie będzie kasy na budowę obwodnicy. Nikt nie gwarantuje, że po 2023 roku ta kasa będzie. DZIĘKUJEMY CI PIS I CIOCIU ELU!
Panie Tomaszu, niech się tak Pan nie rozpędza, bo hamowanie na ścianie stacji paliw może być bolesne :)
Tak na marginesie. Burmistrz Ciszewicz lokomotywą PiS w wyborach samorządowych. Prawda, że brzmi ciekawie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2018/01/23 09:50 #31810

  • Danslefischier
  • Danslefischier Avatar
  • Gość
  • Gość
Mustafa -bardziej wierzę,że PIS przyczyni się do powstania obwodnicy.Bo poprzednicy nic nie zrobili .Była dokumentacja techniczna nie dokładna ,więc leżało w ministerstwie za czasów właśnie PO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2018/01/23 10:36 #31812

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

Danslefischier napisał: Mustafa -bardziej wierzę,że PIS przyczyni się do powstania obwodnicy.Bo poprzednicy nic nie zrobili .Była dokumentacja techniczna nie dokładna ,więc leżało w ministerstwie za czasów właśnie PO.


W jaki sposób przyczyni się do powstania obwodnicy? Nie ma i nie będzie pieniędzy na jej budowę do 2023 roku. Nie ma żadnej pewności, że po tej dacie będą! Te drobne 1 mln to kupowanie głosów przed wyborami samorządowymi. Śmierdząca na kilometr kiełbasa wyborcza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2018/01/26 15:40 #31866

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
Ministerstwo Infrastruktury: nie ma finansowania na całość dokumentacji, a realizacja obwodnicy Słubic najwcześniej po 2025 roku!

W ten poniedziałek padły ważne obietnice. Elżbieta Rafalska mówiła w Słubicach, że dzięki poprawce lubuskich posłów PiS, w budżecie państwa na ten rok znajdą się pieniądze na sfinansowanie studium techniczno-ekonomiczno i środowiskowego dla słubickiej obwodnicy. – To bardzo dobra wiadomość dla mnie i dla mieszkańców. To bardzo ważny krok w rozwiązywanie problemów komunikacyjnych w naszym mieście – komplementował Tomasz Ciszewicz.

Otrzymałem dziś odpowiedź na pytania, które wysłałem do Ministerstwa Infrastruktury.

I czar nieco prysł.

Cytat: „Jedna z przyjętych poprawek przewiduje powiększenie środków dla GDDKiA. Jako uzasadnienie poprawki wskazywano opracowanie studiów techniczno-ekonomiczno-środowiskowych dla obwodnic miast: Wschowa, Słubice, Szprotawa i Nowogród Bobrzański. Wskazane w poprawce środki dotyczą jednak tegorocznego budżetu i NIE ZAPEWNIAJĄ FINANSOWANIA CAŁOŚCI DOKUMENTACJI”.

Nie ma co też liczyć na rychłe rozpoczęcie wyczekiwanej inwestycji: „Ministerstwo Infrastruktury rozumie potrzebę rozwiązania problemu komunikacyjnego w Słubicach, niemniej realizacja obwodnicy mogłaby się rozpocząć najwcześniej w następnej perspektywie finansowej”.

Czyli kiedy? Po 2025 roku…
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Robert Włodek.

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2018/02/02 14:43 #31945

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
A tak się właśnie robi obwodnicę miasta na drodze krajowej... w Krośnie Odrzańskim.

Można?

zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35...kZielImg&a=185&c=112

pozdrawiam serdecznie
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Robert Włodek.

Odp: Słubicka obwodnica. To jeszcze jest możliwe! 2018/02/03 10:16 #31954

  • jadziahej
  • jadziahej Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 7
Panie Władek
Wygraj Pan sobie wybory to z pewnością wybudujesz ...
Gdzie Pan byłeś przez ostatnie 3 lata ???
I co uczynił w kierunku budowy Pan Jabłoński będąc na ważnych stanowiskach województwa lubuskiego ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jadziahej.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3