Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problemy dzisiejszych lekkoatletów 2017/10/24 16:48 #30700

  • Antoni Plichta
  • Antoni Plichta Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 2

Witam wszystkich Internautów!

Dzisiaj troszeczkę krytycznie...
Temat, który chciałbym poruszyć nie zawsze jest używany czy rozgłaszany. Wręcz przeciwnie, uciszany. Pieniądze, pieniądze, pieniądze. Duże zapotrzebowanie gotówki na sport, to teraz normalne. Nowe stadiony, boiska, korty. Duże miasta posiadające pieniądze czy projekty unijne mogą sobie pozwolić na tego typu rzeczy. Niestety nie w każdym mieście jest, to "możliwe". Tylko czemu ten cudzysłów? Tak na prawdę w wielu miastach, to jest możliwe.

Zbudować stadion dla lekkoatletów- Mimo tego, że jest to duży wydatek nie zawsze trzeba wkładać w to majątki. Odnowienie stadionu, wylanie bieżni, zakup podstawowych przyrządów. Jedna z tych czynności i świat jest piękny! Bynajmniej taki by był.

Słubice posiadają przepiękny stadion, na którym odbywają się fantastyczne imprezy i mityngi. Zawsze zadbany. Tak powinno to wyglądać. Niestety nie wszędzie tak jest. Stadion ze żwiru, mączki a może wcale? Gdzie ma się rozwijać młodzież? Chcemy wyników? Dajmy warunki tym, którzy mogą je zrobić. Stadiony piłkarskie są odnawiane, stawia się coraz to nowsze hale sportowe. A co z nami? Nie założymy lepszych kolców na trening na żwirze, nie zrobimy dobrego treningu na 200m orliku, a nawet nie zaczniemy jeżeli nie mamy na czym...

Oczywiście nie mam na celu nikogo urazić, po prostu staram się uświadomić i dotrzeć do wielu osób aby ruszyły do działania, zaangażować się. Razem można wszystko, wystarczy trochę pracy i chęci. Przyłóżmy się do tego co robimy. Nie odkładajmy problemów na bok.

Osobiście sam trenuje na 200m orliku i nie jestem z tego zadowolony, czego nie ukrywam. Jakoś trzeba sobie radzić, to prawda. W zimie jeżdżenie do Zielonej Góry, obozy, zawody na stadionach.

Chciałbym podkreślić że akurat mi się udaje dostać w te bardziej w te bardziej "Wyposażone" miejsca ale co mają zrobić Ci, którzy nie mają takich możliwości? Jestem święcie przekonany, że większość po prostu pójdzie pograć w komputer, lub wybiorą jakiś sport, w którym są warunki. Mała liczba osób wybierze miejsce gdzie ich nie ma, lecz to takich ludzi się szanuje. Oni chcą, starają się i mogą osiągnąć sukces. Niestety nie zawsze w 100%.

Pozdrawiam i do następnego felietonu!
Antoni Plichta. Rocznik 2000. Pochodzi znad morza,...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problemy dzisiejszych lekkoatletów 2017/10/24 16:59 #30701

  • grudzień
  • grudzień Avatar
  • Gość
  • Gość
Ale co, bo nie kumam. Chcesz jeszcze kilku tartanowych stadionów w Słubicach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problemy dzisiejszych lekkoatletów 2017/10/28 16:36 #30780

  • Antoni Plichta
  • Antoni Plichta Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 2
W tekście wyraźnie napisałem że Słubice mają super z powodu posiadania stadionu. Nawiązuje do wielu innych miast tak jak i do mojego (Krosno).
Antoni Plichta. Rocznik 2000. Pochodzi znad morza,...
Za tę wiadomość podziękował(a): Redakcja Słubice24.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problemy dzisiejszych lekkoatletów 2017/10/29 15:13 #30789

  • grudzień
  • grudzień Avatar
  • Gość
  • Gość
Rozumiem z tekstu, że recepta jest prosta. Wybudujmy 20 stadionów z tartanem, a będziemy potęgą w l.a.? 50, będziemy najlepsi na świecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problemy dzisiejszych lekkoatletów 2017/10/31 11:52 #30808

  • Antoni Plichta
  • Antoni Plichta Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 2
Odpowiem tak: a jeżeli nie zbudujemy? Wtedy będą mniejsze czy większe szanse na sukces? :)
Antoni Plichta. Rocznik 2000. Pochodzi znad morza,...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problemy dzisiejszych lekkoatletów 2017/10/31 13:57 #30813

  • grudzień
  • grudzień Avatar
  • Gość
  • Gość

Antoni Plichta napisał: Odpowiem tak: a jeżeli nie zbudujemy? Wtedy będą mniejsze czy większe szanse na sukces? :)


Nie wydaje Ci się, że problem jest bardziej złożony ;)
Jestem Twoim kibicem. Pozdrawiam i życzę sukcesów sportowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problemy dzisiejszych lekkoatletów 2017/11/09 18:45 #30958

  • Antoni Plichta
  • Antoni Plichta Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 2
Przepraszam, że tak późno odpisuję. Problemów jest wiele, to fakt niestety w Polsce system treningowy jest słabiej rozwinięty, a z czegoś trzeba wybierać i szkolić. Może ktoś się trafi z talentem :D Musimy pamiętać że nie zaczyna się od mistrzostwa świata. Wpływa na to każdy najmniejszy czynnik
Dziękuję bardzo i również pozdrawiam!
Antoni Plichta. Rocznik 2000. Pochodzi znad morza,...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Antoni Plichta.
  • Strona:
  • 1