Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2018/07/28 18:00 #33373

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Mariusz Dubacki napisał: Kilka dni temu mieszkańcy Słubic, reprezentujący różne poglądy polityczne, członkowie stowarzyszeń i fundacji, założyli nieformalną grupę pod nazwą Słubicka Inicjatywa Demokratyczna „Na Granicy”, której celem jest walka ze złymi skutkami „dobrej zmiany”. Miałem przyjemność i zaszczyt znaleźć się w tym gronie. Wiele nas różni. Często nie zgadzamy się z oceną pomysłów naszego rządu, mamy inne poglądy na funkcjonowanie samorządu, spieramy się w ocenie burmistrza, starosty i radnych. Jest jednak coś, co nas łączy. Poszanowanie dla prawa, Konstytucji RP i wiara w przesłanie zawarte w jej preambule. To wszystko sprawiło, że postanowiliśmy zjednoczyć siły. Dla jasności sytuacji nie chodzi o negowanie wszystkiego co proponuje większość rządząca w Polsce. Nie oceniam programu 500+, obniżenia wieku emerytalnego, reformy edukacji czy walki z mafią paliwową (to ostatnie akurat uważam za wielki sukces tego rządu). Stoję na stanowisku, że legalnie wybrany rząd ma prawo wprowadzać reformy, zmieniać nasz wspólny kraj według własnego pomysłu. Proszę jedynie o to, by robił to z poszanowaniem Konstytucji. Protestuję, kiedy nazywają nas „zdradzieckimi mordami, gorszym sortem, genami zdrady, komuchami i złodziejami czy mordercami”. Uważam, że mam takie samo prawo czuć się patriotą jak sympatycy partii rządzącej.

Z tych powodów od dwóch lat w całym kraju dochodzi do większych i mniejszych protestów w obronie demokracji. Wszystko zaczęło się od nocnych obrad Sejmu, w sprawie „uznania za niebyłe” uchwał w sprawie powołania członków Trybunału Konstytucyjnego oraz w sprawie zmiany ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Wtedy na ulice Warszawy wychodziło po kilkadziesiąt tysięcy obywateli na każdą demonstrację. Następnie protesty rozlały się praktycznie na cały kraj, gromadząc nawet w mniejszych miejscowościach po kilkaset osób. Czarny Protest kobiet i demonstracje w obronie wolności sądów dotarły również do naszego miasta.

„Dobra zmiana” mamiąc Polaków kwestiami socjalnymi, nośnymi hasłami o „wstawaniu z kolan” wprowadza prawo, które na pierwszy rzut oka wydaje się być sprawiedliwe. Jak inaczej postrzegać ustawę o pozbawieniu części emerytur stalinowskich oprawców Polaków, którzy walczyli o wolną Polskę. Zestawiając przypadki wysokich emerytur byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL z często głodowymi świadczeniami dla emerytowanych nauczycieli czy robotników, dla zwykłego zjadacza chleba jasne jest, że mamy w końcu rząd, który wyrówna niesprawiedliwości społeczne i obniży świadczenia emerytalne SB-kom. Wszakże za czasów słusznie minionych mawiano, że żołądki mamy takie same… Czy jest jednak tak, jak przedstawia nam to PiS? Czy rzeczywistość przedstawiana przez rządzących, jakoby likwidowali niesprawiedliwość społeczną jest prawdziwa? Czy macie Państwo wśród przyjaciół, znajomych czy sąsiadów osoby, które stały na pasie granicznym w Słubicach i Świecku przed 1989 rokiem? Pewnie każdy z nas zna takie osoby. W mojej ocenie stosowanie odpowiedzialności zbiorowej np. dla żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza, którzy służyli najlepiej jak potrafili swojej ojczyźnie, ojczyźnie ułomnej, ale jedynej jaką znali, sprawdzając paszporty, jest wysoce niesprawiedliwa i naganna etycznie! Są to osoby, które nie donosiły na sąsiadów, nie zwalczały demokratycznej opozycji, a ich winą jest to, że urodziły się, uczyły, dorastały i rozpoczęły swoją pracę za czasów PRL.

Kiedy wcześniej zabierałem głos w tej sprawie, często słyszałem zarzuty, że działam w obronie swojej przyszłej emerytury, względnie emerytur i przywilejów mojej rodziny. Uprzedzając kolejne insynuacje, informuję, że ani nas, inicjatorów powstania Słubickiej Inicjatywy Demokratycznej, ani naszych rodzin, nie dotknęły skutki tej niesprawiedliwej ustawy. Jej skutki są bolesne dla Was, mieszkańców Słubic, Waszych sąsiadów i przyjaciół. Stańcie razem z nimi w obronie pokrzywdzonych obywateli naszego miasta, a oni w przyszłości staną w Waszej obronie, bo nie mam wątpliwości, że skutki "dobrej zmiany" dotkną w przyszłości nas wszystkich. Gorąco namawiam do wsparcia Słubickiej Inicjatywy Demokratycznej „NA GRANICY” poprzez złożenie podpisu pod pismem, w którym namawiamy Pana Prezydenta Andrzeja Dudę do wystąpienia z inicjatywą ustawodawczą w sprawie zmiany tych niesprawiedliwych w mojej ocenie przepisów. Zapraszam wszystkich Państwa na spotkanie, które odbędzie się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, we wtorek 12 września o godzinie 18.

Sprawa ustawy dezubekizacyjnej, jest pierwszym tematem, którym zdecydowaliśmy się zająć. Z pewnością jednak nie ostatnim…



Panie Dubacki ubolewa Pan nad łamaniem konstytucji przez sejm w sprawie zmian w sądownictwie i KRS.

Zapowiadając podpisanie ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, prezydent Andrzej Duda powołał się na casus USA. Stwierdził, że tam to prezydent powołuje sędziów Sądu Najwyższego i środowiska sędziowskie nie mają w tej sprawie nic do powiedzenia.

Prezydent Duda wyraził swoje zdumienie głosami krytyki, odsyłając krytykujących do tego, jak jest za granicą. "Proszę sprawdzić, w ilu krajach egzekutywa ma w ogóle wpływ na wybór sędziów. W USA prezydent wybiera sędziów Sądu Najwyższego, a opiniuje ich Senat. Środowiska sędziowskie nie mają nic do powiedzenia w tych sprawach. Nie widzę tu żadnego problemu” – powiedział.

Sędziów powołuje wybrany w demokratycznych wyborach Prezydent a nie jakieś nie pochodzące z demokratycznych wyborów gremia. I to jest demokracja. To jest zgodne z konstytucją.

W swoim apelu odwołuje się Pan do ludzi którzy nie orientują się o co chodzi. Liczy Pan głównie na niezorientowanych i zdezorientowanych wyborców i tym mnie Pan rozczarował.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lidia45.

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2018/07/29 09:39 #33377

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Mariusz Dubacki napisał: Kilka dni temu mieszkańcy Słubic, reprezentujący różne poglądy polityczne, członkowie stowarzyszeń i fundacji, założyli nieformalną grupę pod nazwą Słubicka Inicjatywa Demokratyczna „Na Granicy”, której celem jest walka ze złymi skutkami „dobrej zmiany”. Miałem przyjemność i zaszczyt znaleźć się w tym gronie. Wiele nas różni. Często nie zgadzamy się z oceną pomysłów naszego rządu, mamy inne poglądy na funkcjonowanie samorządu, spieramy się w ocenie burmistrza, starosty i radnych. Jest jednak coś, co nas łączy. Poszanowanie dla prawa, Konstytucji RP i wiara w przesłanie zawarte w jej preambule. To wszystko sprawiło, że postanowiliśmy zjednoczyć siły. Dla jasności sytuacji nie chodzi o negowanie wszystkiego co proponuje większość rządząca w Polsce. Nie oceniam programu 500+, obniżenia wieku emerytalnego, reformy edukacji czy walki z mafią paliwową (to ostatnie akurat uważam za wielki sukces tego rządu). Stoję na stanowisku, że legalnie wybrany rząd ma prawo wprowadzać reformy, zmieniać nasz wspólny kraj według własnego pomysłu. Proszę jedynie o to, by robił to z poszanowaniem Konstytucji. Protestuję, kiedy nazywają nas „zdradzieckimi mordami, gorszym sortem, genami zdrady, komuchami i złodziejami czy mordercami”. Uważam, że mam takie samo prawo czuć się patriotą jak sympatycy partii rządzącej.

Z tych powodów od dwóch lat w całym kraju dochodzi do większych i mniejszych protestów w obronie demokracji. Wszystko zaczęło się od nocnych obrad Sejmu, w sprawie „uznania za niebyłe” uchwał w sprawie powołania członków Trybunału Konstytucyjnego oraz w sprawie zmiany ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Wtedy na ulice Warszawy wychodziło po kilkadziesiąt tysięcy obywateli na każdą demonstrację. Następnie protesty rozlały się praktycznie na cały kraj, gromadząc nawet w mniejszych miejscowościach po kilkaset osób. Czarny Protest kobiet i demonstracje w obronie wolności sądów dotarły również do naszego miasta.

„Dobra zmiana” mamiąc Polaków kwestiami socjalnymi, nośnymi hasłami o „wstawaniu z kolan” wprowadza prawo, które na pierwszy rzut oka wydaje się być sprawiedliwe. Jak inaczej postrzegać ustawę o pozbawieniu części emerytur stalinowskich oprawców Polaków, którzy walczyli o wolną Polskę. Zestawiając przypadki wysokich emerytur byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL z często głodowymi świadczeniami dla emerytowanych nauczycieli czy robotników, dla zwykłego zjadacza chleba jasne jest, że mamy w końcu rząd, który wyrówna niesprawiedliwości społeczne i obniży świadczenia emerytalne SB-kom. Wszakże za czasów słusznie minionych mawiano, że żołądki mamy takie same… Czy jest jednak tak, jak przedstawia nam to PiS? Czy rzeczywistość przedstawiana przez rządzących, jakoby likwidowali niesprawiedliwość społeczną jest prawdziwa? Czy macie Państwo wśród przyjaciół, znajomych czy sąsiadów osoby, które stały na pasie granicznym w Słubicach i Świecku przed 1989 rokiem? Pewnie każdy z nas zna takie osoby. W mojej ocenie stosowanie odpowiedzialności zbiorowej np. dla żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza, którzy służyli najlepiej jak potrafili swojej ojczyźnie, ojczyźnie ułomnej, ale jedynej jaką znali, sprawdzając paszporty, jest wysoce niesprawiedliwa i naganna etycznie! Są to osoby, które nie donosiły na sąsiadów, nie zwalczały demokratycznej opozycji, a ich winą jest to, że urodziły się, uczyły, dorastały i rozpoczęły swoją pracę za czasów PRL.

Kiedy wcześniej zabierałem głos w tej sprawie, często słyszałem zarzuty, że działam w obronie swojej przyszłej emerytury, względnie emerytur i przywilejów mojej rodziny. Uprzedzając kolejne insynuacje, informuję, że ani nas, inicjatorów powstania Słubickiej Inicjatywy Demokratycznej, ani naszych rodzin, nie dotknęły skutki tej niesprawiedliwej ustawy. Jej skutki są bolesne dla Was, mieszkańców Słubic, Waszych sąsiadów i przyjaciół. Stańcie razem z nimi w obronie pokrzywdzonych obywateli naszego miasta, a oni w przyszłości staną w Waszej obronie, bo nie mam wątpliwości, że skutki "dobrej zmiany" dotkną w przyszłości nas wszystkich. Gorąco namawiam do wsparcia Słubickiej Inicjatywy Demokratycznej „NA GRANICY” poprzez złożenie podpisu pod pismem, w którym namawiamy Pana Prezydenta Andrzeja Dudę do wystąpienia z inicjatywą ustawodawczą w sprawie zmiany tych niesprawiedliwych w mojej ocenie przepisów. Zapraszam wszystkich Państwa na spotkanie, które odbędzie się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, we wtorek 12 września o godzinie 18.

Sprawa ustawy dezubekizacyjnej, jest pierwszym tematem, którym zdecydowaliśmy się zająć. Z pewnością jednak nie ostatnim…


Panie Dubacki zachowujecie się jak dzieci. Jesteście infantylni. Przegraliście wybory i obraźiliście się na demokrację. Demokracja jest tylko wtedy kiedy wy rządzicie. Kiedy wygrywają inni jest faszyzm i łamanie konstytucji.!? Wyborcy widzą że macie ich za nic że wam chodzi jedynie o własne interesy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2018/07/30 05:11 #33386

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
Tak, w Stanach Zjednoczonych sędziów sądu najwyższego powołuje prezydent zgodnie z konstytucją. Zgodnie z konstytucją USA. Niech PiS wygra wybory i uzyska większość konstytucyjną, zmieni ustawę zasadniczą i poda ją do zatwierdzenia w referendum. Wtedy opisane praktyki będą zgodne z prawem. Nie można zmieniać ustroju państwa zwykłymi ustawami.
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...
Za tę wiadomość podziękował(a): charlotta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2018/07/30 14:06 #33389

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Mariusz Dubacki napisał: Tak, w Stanach Zjednoczonych sędziów sądu najwyższego powołuje prezydent zgodnie z konstytucją. Zgodnie z konstytucją USA. Niech PiS wygra wybory i uzyska większość konstytucyjną, zmieni ustawę zasadniczą i poda ją do zatwierdzenia w referendum. Wtedy opisane praktyki będą zgodne z prawem. Nie można zmieniać ustroju państwa zwykłymi ustawami.

Nie, no zawsze można wywołać jakąś rewolucję. Tego Pan oczekuje, że przez pojękiwania opozycji znajdą się dobrzy ludzie i zrobią nam V rozbiór Polski?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2018/07/31 09:56 #33428

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
A gdzie masz w moim wpisie mowę o pokrzykiwaniu opozycji?
Ja jedynie przedstawiłem procedurę zmiany obecnej konstytucji przez PiS ;)
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...
Za tę wiadomość podziękował(a): charlotta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariusz Dubacki.

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2018/07/31 14:39 #33436

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Mariusz Dubacki napisał: A gdzie masz w moim wpisie mowę o pokrzykiwaniu opozycji?

To, że nie ma w opisie, to nie znaczy że nie pokrzykują.

Ja jedynie przedstawiłem procedurę zmiany obecnej konstytucji przez PiS ;)

A ja czym może się skończyć latanie na skargi do tych wszystkich instytucji europejskich, notabene niemających nic wspólnego z demokracją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez burmiszcz.

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2018/07/31 18:49 #33444

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Mariusz Dubacki napisał: Tak, w Stanach Zjednoczonych sędziów sądu najwyższego powołuje prezydent zgodnie z konstytucją. Zgodnie z konstytucją USA. Niech PiS wygra wybory i uzyska większość konstytucyjną, zmieni ustawę zasadniczą i poda ją do zatwierdzenia w referendum. Wtedy opisane praktyki będą zgodne z prawem. Nie można zmieniać ustroju państwa zwykłymi ustawami.


Kwestionujecie konstytucyjność wszystkich ustaw jakie wprowadza PIS?!. O konstytucyjności ustaw przesądza wyłącznie to że są Wasze!? Jeśli są PIS owskie z automatu są niekonstytucyjne!?. Sprowadzacie wszystko do absurdu to wasza strategia. Wyborcy głosując na PIS głosowali na dobrą zmianę wy chcecie powstrzymać jak twierdzicie negatywne skutki dobrej zmiany negując wolę wyborców stawiacie się ponad wolą wyborców. Widać tu tęsknotę za demokracją ludową gdzie ,,demokratyczne,, gremia mówiły ludowi co mu wolno a czego mu nie wolno chcieć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2018/08/01 06:28 #33452

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Mariusz Dubacki napisał: Tak, w Stanach Zjednoczonych sędziów sądu najwyższego powołuje prezydent zgodnie z konstytucją. Zgodnie z konstytucją USA. Niech PiS wygra wybory i uzyska większość konstytucyjną, zmieni ustawę zasadniczą i poda ją do zatwierdzenia w referendum. Wtedy opisane praktyki będą zgodne z prawem. Nie można zmieniać ustroju państwa zwykłymi ustawami.


Panie Dubacki skorzystam z tego ze Pan się tu pojawia. Proszę się ustosunkować do materiału jaki przedstawię poniżej.

MUZUŁMAŃSKIE ZAMACHY TERRORYSTYCZNE W EUROPIE DZIEŁEM ZACHODNICH SŁUŻB SPECJALNYCH!? Są poszlaki wskazujące na to że ataki aranżowano że nie były to spontaniczne zbrodnie a precyzyjnie zaplanowane operacje. Jakie to poszlaki? Na miejscu zbrodni zawsze znajdowano dokumenty zamachowców , wszyscy zamachowcy zginęli zastrzeleni przez służby specjalne przebieg operacji i finał zawsze był jednakowy co musi budzić podejrzenia. Donald Tramp doszedł do władzy w USA i w Niemczech nagle skończyły się muzułmańskie pogromy???Czy to zbieg okoliczności? W związku z tym zastanawiam się nad możliwością inspirowania muzułmańskich ataków terrorystycznych przez lojalne wobec hunty z Berlina służby specjalne. Niemcy są krajem gdzie służby specjalne kontrolują wszystkich i wszystko pełnią rolę policji politycznej jak za Hitlera gestapo czy kripo. Czyżby reżim w Berlinie przestraszył się Trampa? Czyżby zawiesił inspirowanie krwawych muzułmańskich pogromów które są częścią scenariusza toczącej się w Europie rewolucji marksistowskiej?! Jakich argumentów użył Tramp by powstrzymać zbrodniarzy z Berlina? Czy była to groźba bombardowania położonych na terytorium Niemiec obozów szkoleniowych dla islamskich terrorystów prowadzonych przez niemieckie służby specjalne? Myślę że jest to jedyny argument który mógł powstrzymać dalszą eskalację przemocy Uznanie terytorium Niemiec za strefę wojny z terroryzmem . Czy Tramp powstrzyma rozlew krwi? Czy powstrzyma pustoszącą Europę marksistowską rewolucję? Wykorzystano fragment fimu z kanału YT BaldTV .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lidia45.

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2018/08/03 07:05 #33471

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
Wierzę w to tak samo, jak w bombę termobaryczną w tupolewie i udział władz USA w zamachu na WTC.
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...
Za tę wiadomość podziękował(a): charlotta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2018/08/03 19:24 #33480

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
Bombę termobaryczną dowiedzioną eksperymentami z pękających parówek i puszek po piwie, przeprowadzonymi przez ekipę niezmiernie wiarygodnego eksministra Antoniego :)

pozdawiam
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2018/08/08 08:18 #33515

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "NA GRANICY"... wytrzymałości 2019/08/28 12:11 #34854

  • charlotta
  • charlotta Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 132
  • Otrzymane podziękowania: 6
I znowu USA to i USA tamto ! Ale my ,droga Lidio45 jestesmy Polakami i POLACY NIE GESI, TEZ SWOJ JEZYK MAJA"" -czytaj ROZUM. Nasladowanie agresora USA ma sie nijak dla nas Polakow - europejczykow. Angazujmy sie w sprawy EU a nie szukajmy rozwiazan na koncu swiata, dokad bez wiz nas nie wpuszcza. TACY TO SPRZYMIERZENCY

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3