Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak się pozbyć cellulitu czyli metoda AWT w walce z pomarańczową skórką 2019/04/11 15:32 #34460

  • Brandmed
  • Brandmed Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cellulit jest odwiecznym problemem występującym w świecie kobiet. Szacuje się, że dotyka około 80 proc. z nich, bez względu na wagę czy wiek. Potocznie zwany skórką pomarańczową, tworzy mało atrakcyjne wgłębienia w okolicach ud, pośladków i ramion. W dzisiejszych czasach rozwiązanie problemu cellulitu podane jest jak na dłoni. Nowa metoda uznana została za wysoce skuteczną, a jej efekty utrzymują się przez 6 miesięcy po zakończeniu terapii.





Czym jest cellulit? 

To nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa, która tworzy nierówną i pofałdowaną powierzchnią skóry. Rzadko występuje u mężczyzn. Zmagają się z nim kobiety z nadwagą ale i szczupłe. Najczęściej pojawia się już w okresie dojrzewania przez nadmiar estrogenów w organizmie.

Rodzaje

Rozróżniamy cellulit wodny i tłuszczowy. Zdecydowanie łatwiej zwalczyć ten pierwszy. Jest on spowodowany złym przepływem limfy, nagromadzeniem wody a nie tłuszczu w tkankach.  W tym przypadku walczymy z obrzmieniami i opuchlizną ciała. W walce z cellulitem wodnym świetnie sprawdzają się masaże modelujące sylwetkę oparte na drenażu limfatycznym.

Cellulit tłuszczowy to poważniejszy przeciwnik. Wiąże się z osłabieniem tkanki łącznej i przerostem tkanki tłuszczowej. Jest wiele przyczyn powstawania cellulitu tłuszczowego. Głównym czynnikiem są zmiany hormonalne, nadmiar estrogenów i źle dobrane środki antykoncepcyjne, dlatego dotyczy głównie kobiet. Sprzyja mu siedząca praca, stres, brak ruchu i niewłaściwe odżywianie bogate w produkty wysokoprzetworzone i kaloryczne. Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie jakiego rodzaju cellulit mamy, jest ściśnięcie fałdy skóry. Jeśli zauważymy nierówności i gródki, najpewniej mamy do czynienia z lipidową odmianą.

Metody zwalczania


Na rynku od lat istnieją zabiegi, które pomagają w pozbyciu się cellulitu. Rynek wręcz prześciga się w tworzeniu coraz to lepszych i nowocześniejszych metod do walki z pomarańczową skórką. Niektóre są bardziej skuteczne inne mniej ale wszystkie znajdują swoich zwolenników. Niektóre zabiegi, tak jak masaże ręczne czy masaże próżniowe są bolesne aczkolwiek mało inwazyjne. Te bardziej inwazyjne np. lipoliza czy lipolaser wykonują lekarze a zabiegi są kosztowne i opiewają na kwoty w tysiącach złotych.

Medycyna wychodzi naprzeciw


Pomiędzy mało inwazyjnymi zabiegami a tymi bardziej agresywnymi znajduje się terapia falą uderzeniową. Technologia ta stosowana jest w medycynie od wielu lat. Siła jaką dysponuje fala uderzeniowa niweluje cellulit i miejscową otyłość. Intensywnie działa na cellulit zwłókniały nawet III i IV stopnia. „Leczenie Falami Akustycznymi” (Acoustic Wave Therapy – AWT) to nowoczesna, niezwykle skuteczna metoda, którą wybiera coraz więcej kobiet. W wielu przypadkach, efekty są widoczne i wyczuwalne, a także mierzalne, już po 4 do 6 sesji, czyli w ciągu 2 do 4 tygodni. Terapię AWT oferowaną dziś przez ponad 500 ośrodków pielęgnacji urody na całym świecie możemy mieć już na wyciągnięcie ręki. Terapię fal uderzeniowych do zwalczania cellulitu oraz masaże modelujące sylwetkę posiada w swojej ofercie Centrum Medyczne Brandmed w Słubicach.
Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak się pozbyć cellulitu czyli metoda AWT w walce z pomarańczową skórką 2024/01/19 10:00 #37158

  • renata.k
  • renata.k Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja ze swojej strony mogę polecić masaże antycellulitowe, masaże modelujące sylwetkę . Ja korzystałam z usług masaż Poznań w gabinecie fizjoterapii Szymona Budnika i z efektów jestem bardzo zadowolona. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1