Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: Nowe zasady segregacji odpadów 2016/12/29 11:40 #27720

  • alien
  • alien Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 1
a

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez alien.

Odp: Nowe zasady segregacji odpadów 2016/12/29 17:02 #27725

  • Joasia5
  • Joasia5 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 4
Dzisiaj zabrano śmieci -worków do nowego systemu segregacji brak .Wpadłam w panikę co to będzie co to bedzie ha ha no to stary system będzie ,dzis jest 29 grudzień ja segreguję po staremu Życzę wszystkim SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odpady - nowe zasady. 2017/01/23 11:52 #27863

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
Apel do redakcji!

Może uda Wam się ustalić, kto w 2013 roku, gdy wchodziły nowe zasady zbiórki odpadów, płacił za pojemniki? Robił, to PUK z własnych środków czy za pieniądze zebrane od mieszkańców? Co było zresztą zgodne z przyjętą uchwałą.
Kto płaci obecnie za pojemniki we wspólnotach? Bo gdy jakaś wspólnota będzie jednak segregowała odpady, to jakoś nie wyobrażam sobie żeby robili to do worków.

Dodam od siebie, że jakiś czas temu dzwoniłem w tej sprawie do UM i nic nie udało mi się ustalić, może Wam się uda?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odpady - nowe zasady. 2017/01/26 09:08 #27873

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 691
  • Otrzymane podziękowania: 70
Spróbujemy pomóc. Wysłaliśmy Twoje pytania do rzecznika Urzędu Miejskiego w Słubicach. Czekamy na odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odpady - nowe zasady. 2017/01/26 15:04 #27879

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 691
  • Otrzymane podziękowania: 70

marks napisał: Apel do redakcji!

Może uda Wam się ustalić, kto w 2013 roku, gdy wchodziły nowe zasady zbiórki odpadów, płacił za pojemniki? Robił, to PUK z własnych środków czy za pieniądze zebrane od mieszkańców? Co było zresztą zgodne z przyjętą uchwałą.
Kto płaci obecnie za pojemniki we wspólnotach? Bo gdy jakaś wspólnota będzie jednak segregowała odpady, to jakoś nie wyobrażam sobie żeby robili to do worków.

Dodam od siebie, że jakiś czas temu dzwoniłem w tej sprawie do UM i nic nie udało mi się ustalić, może Wam się uda?


Poniżej odpowiedź jaką otrzymaliśmy od pani rzecznik Beaty Bieleckiej.

W 2013 roku, gdy wchodziły nowe zasady zbiórki odpadów, pojemniki, z własnych środków, kupił PUK, co było zgodne z umową podpisaną z gminą.

Uchwała podjęta przez radnych wyraźnie wskazuje, że worki są przewidziane wyłącznie w przypadku zabudowy jednorodzinnej. Jeżeli jakaś wspólnota będzie chciała segregować odpady otrzyma pojemniki za darmo od PUKu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe zasady segregacji odpadów 2017/01/30 14:20 #27922

  • Mruk
  • Mruk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
To ręczniki kuchenne nie są już BIODEGRADOWALNE ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odpady - nowe zasady. 2017/01/30 17:20 #27924

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

Redakcja Słubice24.pl napisał: Poniżej odpowiedź jaką otrzymaliśmy od pani rzecznik Beaty Bieleckiej.

W 2013 roku, gdy wchodziły nowe zasady zbiórki odpadów, pojemniki, z własnych środków, kupił PUK, co było zgodne z umową podpisaną z gminą.

Uchwała podjęta przez radnych wyraźnie wskazuje, że worki są przewidziane wyłącznie w przypadku zabudowy jednorodzinnej. Jeżeli jakaś wspólnota będzie chciała segregować odpady otrzyma pojemniki za darmo od PUKu.

Dziękuję za załatwienie sprawy. W sumie takiej odpowiedzi się spodziewałem.

W związku z oficjalnym stanowiskiem UM w tej sprawie, chciałbym się dowiedzieć dlaczego w taki razie mieszkańcy w zabudowie wielorodzinnej mimo, że płacą mniej za odpady, będą dostawać pojemniki za darmo od PUKu, a mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej muszą babrać się w woreczkach?
Bo podjęta przez radnych uchwała nie wskazuje wyraźnie takiej jawnej dyskryminacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Nowe zasady segregacji odpadów 2017/01/30 17:39 #27925

  • HMR
  • HMR Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
Co do jakości worków, do których zmuszeni będziemy umieszczać odpady, to czas pokaże. Jednak sądzę, jak wcześniejsi forumowicze, że wykorzystanie worków na odpady będzie niezłą pożywką dla dzikich i sąsiedzkich zwierzaków. Pomysł nietrafiony zresztą kolejny już raz przez tą kasztelańską władzę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe zasady segregacji odpadów 2017/01/30 19:58 #27931

  • Jaro252
  • Jaro252 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cały harmonogram odbioru śmieci zwłaszcza tych segregowanych nie napawa optymizmem . Oni myślą że jak ktoś ma dom z działką to ma tam robić przechowalnię odpadów . Odbieranie segregowanych raz w miesiącu a zmieszanych dwa razy to porażka . Nie wiem kto z kim to ustalił .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Nowe zasady segregacji odpadów 2017/01/31 20:01 #27957

  • alien
  • alien Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 1
gazetalubuska.pl/wiadomosci/miedzyrzecz

W gminie Przytoczna za wywóz śmieci zapłacisz więcej
Od początku lutego wywóz śmieci w gminie będzie droższy. Za odpady w gospodarstwach liczących do sześciu osób trzeba będzie zapłacić o 2 zł więcej, czyli 8 zł za odpady sortowane i 12 zł za zmieszane. W większych gospodarstwach (powyżej sześciu osób) ceny wzrosną odpowiednio do 43 zł i 79 zł miesięcznie za całą nieruchomość. Mieszkańcy nie muszą składać nowych deklaracji. Pisemne zawiadomienia o zmianach mają dostać w terminie pierwszej zmienionej opłaty, czyli do 10 marca. Segregacja śmieci w 2017 roku. Od lipca więcej pojemników na śmieci, ale i kłopotów

Czytaj więcej: www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/miedzyrz...isz-wiecej,11746449/

Ceny wywozu śmieci w gminie Słubice pozostawię bez komentarza i do własnej oceny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez alien.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3