Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

uwaga na sprzatanie hoteli 2011/06/28 18:12 #9281

  • katarzyna11
  • katarzyna11 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 4
dzis na miescie pojawily sie ogloszenia dot sprzatania pokoii hotelowych

uwazajcie firma ta placi 1,9 za posprzatany pokoj....wyobrazcie sobie koszt biletu do berlina 120 euro dziennie sprzatasz 8-10 pokoii
wiec ile zarobisz 400euro?
sprobowalam nie polecam wrecz odradzam
dupa maryny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/06/28 19:39 #9283

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Bo niemcy myślą,że Polacy są głupi i że pójdą robić za 400 euro miesięcznie.To jest tak zwane MINI JOB w niemczech i wtedy oni nie płacą żadnych składek i mają problem z głowy bo takiego pracownika nawet nie muszą zgłaszać do Urzędu bo MINI JOB to grosze.Za te pieniądze to ja mogę zostać w Polsce i nie muszę się martwić ubezpieczeniem a na MINI JOB nawet jak coś Ci się stanie to "pracodawca" w cudzysłowiu po prostu się wypnie bo płacił jako MINI JOB.I wtedy jest zdziwienie jak nie daj Boże coś się stanie.Wielu ludzi nie wie,że tak jest i daje się nabrać.LUDZIE PAMIĘTAJCIE-ŻEBY PRACODAWCA ODPROWADZAŁ JAKIEKOLWIEK SKŁADKI MUSI NAPISAĆ NA UMOWIE KWOTĘ PRZYNAJMNIEJ 401 EURO.Praca do 400 euro to jest MINI JOB,praca od 401 euro to jest MIDI JOB a powyżej 800 euro już musi odprowadzać pełne składki.Nie dajcie się niemcom.Ja nie dawno zerwałem współpracę z Niemiecką firma która chciała żebym dla nich tak pracował.Nawet czytałem artykuł gdzieś w necie ze w niemczech planują kontrolę pracodawców,którzy tak robią.To jest nie do końca nielegalne.A poza tym co to jest 400 euro??????? Tyle to już prawie wszędzie w Polsce można dostać.Drugi błąd polaków to to że zaniżają stawki zarobkowe podczas rozmowy kwalifikacyjnej z niemieckimi pracodawcami.Wtedy pracodawca robi sobie selekcje którzy najtańsi i takich zatrudnia bo obniża w ten sposób koszty.Lepiej zaproponować więcej i się cenić niż póżniej zapieprzać za psie pieniądze.Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/06/28 20:04 #9284

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Te 400 euro to brutto czy netto?
Podatek od dochodu, taki MINI pracodawca, odprowadza?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/06/30 19:13 #9298

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Nie pamiętam teraz dokładnie ale tutaj można się trochę dowiedzieć
budziak.blox.pl/2009/06/Przedzial-zarobk...00-Euro-Midijob.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/01 00:50 #9299

  • zajec
  • zajec Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
400 dostajesz na reke .. od tej kwoty nie ma podatku. to jest praca max 20 h na tydzien . czyli to jest 5 euro na godzine. tu juz pisano o pracy 3,75 na h, czyli minimalnej stawce godzinowej w DE i podobno sie im to oplacalo. Dziwne ze 5 euro sie nie oplaca ..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/01 16:41 #9301

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
No jak się policzy 5 euro na rękę, za godzinę pracy, to faktycznie nie jest źle.
Ale jak nie ma ubezpieczenia i dodatkowo trzeba zapłacić podatek dochodowy w Polsce, to już tak różowo nie jest, tym bardziej jeżeli jeszcze trzeba dojeżdżać gdzieś dalej i dochodzą koszty transportu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez qqłka.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/02 16:57 #9308

  • bubek
  • bubek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Po pierwsze nie 3,75 a 5,11euro/h bo taka jest minimalna stawka w brandenburgi, dwa po przeliczeniu na PLN to jest to 19,00zł z groszami więc prawie 3 razy więcej niż w Polsce minimalna. Druga sprawa nie musisz płacić podatku dochodowego w Polsce jeżeli pracujesz w niemieckiej firmie czy czymkolwiek bo się rozliczasz w niemczech a co za tym idzie możesz zarobić 7996euro rocznie bądź małżeństwo 15992 i nie musi płacić wtedy podatku. Trzecia kwestia idziesz do oderturm tam na pierwsze/drugie piętro do rentenversicherung i wyrabiasz sobie versicherungs numer, a prościej wyrabiasz sobie nr ubezpieczenia. Dla studentów na pewno jest ono darmowe a dla reszty nie mam zielonego pojęcia. Czwarta kwestia jeżeli ktoś nie zna na poziomie chociaż komunikatywnym niemieckiego to niech weźmie się za jego naukę bo bez problemu kierownik zmiany/niemcy będą Cie robić w bambuko i wpisywać na terminy i zakręci tak że samemu przytakniesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/03 12:38 #9316

  • katarzyna11
  • katarzyna11 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 4
drogi bubku....
znam doskonale j niemiecki w mowie i pismie i tak sie sklada ze pracowa;lam na hotelu przez 3tygodnie dopoki ziewczyny nie odebraly czeku z wyplata bagatella 450-*550 euro - 150 euro koszt pociagu dokladnie bilet miesieczny z kostrzyna wiec zostaje gora 400 euro wiec nie mow mi ze sie nie znam lub inne pierdoly

p. ewelina organizowala spotkanie w kostrzynie i mowila ze stawka wynosi 8,11 na godzine bo taka jets niby minimalna po czym okozalo sie ze placone jest 1,89 od sprzatnietego pokoju
i wszedzie tak jest pracujac jako pokojowka tak placa...... nie ma pensji minimalnej....zawsze jest aneks do umowy
i prosze cie jednak nie znasz sie tak na tym jakby ci siue wydawala napisz do ambasady i wtedy dowiesz sie co to jest mini job na terenie niemiec.....
dupa maryny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/03 13:47 #9317

  • bubek
  • bubek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
To skoro tak dobrze znasz niemiecki to czemu nie doczytałaś umowy ? Minimalna stawka w brandenburgi wynosi 5,11 euro nie 8,11euro. Mają tą stawkę zwiększyć do podajże 5,75euro. A kolejna kwestia jeżeli znasz doskonale w mowie i piśmie to się Tobie dziwię że po takich pracach się próbujesz zaczepić. No chyba że brak wykształcenia ale oni raczej na to nie zwracają uwagi (nie chce tu nikogo obrażać). A skoro płacili 1,89 za sprzątnięty pokój to ewidentnie podpisałaś umowę o dzieło wtedy stawka to jest inna bajka. Druga kwestia pracuję we frankfurcie zarabiam 5,11e/h, 78h pracy i mam 1600zł więc to raczej nie jest źle, biorąc pod uwagę że w polsce za 200h pracy dostałem 1500zł. Nie ma co narzekać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/07/03 15:05 #9318

  • zajec
  • zajec Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
ehhh znawcy sie znalezli ... minimalna stawka wynosi 3,75 . tyle minimalnie zaplaci ci pracodawca. reszte doplaca ci socjal .. oczywiscie tylko jesli jestes zameldowany w niemczech. ale we frankfurcie najczesciej dostajesz na poczatku 5,75 na okresie probnym. pozniej 6,30 ... dalej to juz indywidualne rozmowy z pracodawca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/10/25 14:32 #10634

  • ksiezniczka169
  • ksiezniczka169 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Droga katarzyna11 jezeli ty w ciagu dnia robisz od 8_10 pokoi to nie dziw sie ze dostajesz tyle kasy !!!! :laugh: ja robie po 20-25 pokoi w ciagu 5-6 h i nie sa to male pokoje i kazdy z nich musi byc super czysty.Wiec nie wiem jak ty ale ja sądze ze po prostu nie dajesz rady :silly: :blush: i to nie jest wina hotelu ze malo placi tylko twoja przykro mi bardzo kochana ale nie ma tu co sie uzalac tylko wziąć sie do pracy... ;) pozdrowionka :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/10/26 15:33 #10648

  • AustinPowers
  • AustinPowers Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jak juz raz pisalem:


O:Praca pokojówki w Berlinie. 08/23/2011 12:38
8,55 brutto za godzine, jezeli wyrobisz np. 18 pokoji na dzien.
Jak nie wyrobisz, to jest placone za pokoj, a stawka (dalej brutto) zalezy od pokoju i hotelu.

ksiezniczka169 ma zupelna racje:
ci, co stekaja, ze niemcy zle placa, sie po prostu nie wyrabiaja
Za tę wiadomość podziękował(a): ksiezniczka169

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:uwaga na sprzatanie hoteli 2011/10/27 09:55 #10654

  • diunaa
  • diunaa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
Oj,ktoś tu mija się z prawdą :(


O:Praca pokojówki w Berlinie. 10/25/2011 13:26

nie chce nic mowic o pracy w berlinie!!! są tam same ruskie ktore maja czlowieka za nic!pani prezes obiecuje zlote gory umowy nie daje i pracuje sie prawie ze na czarno chodzi mi o hotel Holiday inn i Hollywood media hotel nie placi skladek a jak przyjdie co do czego to wywala patrza na wyglad ludzi chcieli by same ksiezniczki do pracy .uwazajcie na takie hotele,placa kiedy im sie zachce i zawsze mnie niz powinno byc na rachunku

ksiezniczka169
Noworodek
Posty: 4

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:uwaga na sprzatanie hoteli 2012/04/23 18:58 #12387

  • ksiezniczka169
  • ksiezniczka169 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
ale znawcy kazdy sie przechwala !! :evil: ja mam na umowie 8.55 w berlinie i jak juz chcecie dostawac kase za pokój to musicie pracowac na Gewerbe B) czyli wlasna dzialalnsc bo na umowe nigdy niemcy nie placa za pokoj tylko za godzine!!!! moga wam gadac ze za pokoj placa a wcale tak nie jest !!! pracowalam w nie jednym hotelu wiec nie gadajcie glupot :angry: na gewerbe jest stawka na reke nie trzeba podatku ani ubezpieczenia placic to w twoim zakresie czy chcesz miec ubezpieczenie lub dostac kiedys emeryture!!!! :woohoo: Amen!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:uwaga na sprzatanie hoteli 2012/04/23 19:04 #12388

  • ksiezniczka169
  • ksiezniczka169 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
diunaa to nie tak Frau Senn placi co do centa i zawsze do 15 kazdego miesiaca ja tam pracowalam i nigdy nie bylo tak ze nie wyplacila tyle ile na rachunku a ruskie to pedaly nie ma co ich sie sluchac...robisz swoje i juz... ona tylko na gewerbe przyjmuje i masz 2.60 za pokoj bez zadnych podatkow bez niczego dostajesz tyle ile zrobilas pokoi :* pozdro monia :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2