Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/20 11:25 #1013

  • do mieszkaniec
  • do mieszkaniec Avatar
  • Gość
  • Gość
brawo, brawo, tok myslenia = rewelacja, a potem kto go bedzie utrzymywał? bo jak[wyedytowano] bilety po cenie zeby to utrzymac, to nikt nie bedzie chodził,bo bedzie drogo, a jak dadzą za niskie to kasa zbankrutuje, ludzie w takim miescie jak nasze nie ma szans basen ktory bedzie rentowny, wszyscy sie podniecają górzycą, jak to wiele ta gmina robi, a tylko wtejemniczeni wiedzą, jak wielki dlug publiczny ma ta gmina, na granicy bankructwa, bo sie wykrwawiła na to centrum, ktore teraz stoi puste oraz inne inwestycje - proszę sprawdzić sobie w RIO (regionana izba obrachunkowa) w zielonej górze jak wielki deficyt mają, powyzej 50% rocznego budżzetu.

a wracajac do basenu to najlepiej wybudowac, a potem za darmo dla wsystkich, no bo przeciez trzeba dla mieszkańców ...załosne, we frankfurcie stoi basen, jest fajny, mozna poplywac, nikt nie jezdzi, a blisko, rzut beretem przez most, nie oszukujcie sie ze ktos wam postawi tu aquapark, nawet slowianka jest deficytowa i przynosi miasta niewielki, ale jednak straty - a ile klientow i jaki potencjał mieszkańców

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Grzesiek.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/20 12:10 #1014

  • mieszkaniec
  • mieszkaniec Avatar
  • Gość
  • Gość
ja mam swoje zdanie - Ty masz swoje i tyle. Czy uważasz, że rentownosc będzie powyżej 150 tys.? Gmina na pewno bierze fakt deficytowości tej inwestycji. Jestem pod wrażeniem Twojego toku myslenia... idąc dalej - po co w ogóle cos tu robic? Najlepiej siąść i załamac ręce. Po co są w koncu dotacje unijne... I jeszcze jedno, jeśli "w planach" jest już cos założone - to pewnie kalkulacje były robione i za ileś tam lat zostanie ten basen zbudowany, pytanie - KIEDY.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/20 13:03 #1016

  • gosc
  • gosc Avatar
  • Gość
  • Gość
Jasne a Unia to pieniądze bierze z samoczynej utylizacji odpadów komunalnych z kwaśnymi deszczami, czysty zysk.
Wybudowanie basenu to jednorazowy wydatek i mozna by go od biedy sfinansować z jakiegoś kredytu, ale w mieście tej wielkości basen sie nie utrzyma czy to się komuś podoba czy nie. Oczywiście mówimy o basenie z prawdziwego zdarzenia a nie sadzawce i wcale nie mam namyśli jakiegos aquaparku tylko pełnowymiarowy basen z zapleczem. Basen nie musi przynosić zysków, ale nie może przynosić strat i jeżeli radni biorą pod uwagę fakt deficytowości tej inwestycji to ona nigdy nie powinna powstać.
UAM bardzo chce basenu bo w dzisiejszych czasach uczelna(CP) bez basenu to obciach, ale UAM nie chce ani samemu wydawać na inwestycje pieniędzy ani potem tego samodzielnie utrzymywać. Stąd pomysł żeby zaangażować gmine w tą inwestcje.
Nie wiem co akurat obiecał w kampani obecny burmistrz, ale jeżeli faktycznie obiecał basen i ktoś z tego powodu na niego głosował to witamy w szarej rzeczywistości.
Na co UAM wydaje pieniądze to ich sprawa, ale jeżeli gmina się w to wpakuje to my mieszkancy będziemy basen utrzymywać czy z niego będziemy korzystać czy nie.
Po za tym w promienu 80 kilometrów od Słubic są baseny i auqaparki, po jednej jak i po drugiej stronie granicy, tylko jeździć i korzystać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/20 13:44 #1017

  • mieszkaniec
  • mieszkaniec Avatar
  • Gość
  • Gość
"Uczelnia bez basenu to obciach" - pokaz mi te wszystkie polskie uczelnie, które mają baseny jako zaplecze, no może poza AWF ... po drugie nie zamierzam tracic czasu na to, zeby jezdzic 80 km w jedną i w drugą stronę na 1 godz. pływania i tracic cały dzien na wyprawę. Policz sobie koszty własne, ciekawe czy dobrze na tym wyjdziesz. Każdy potrafi cynicznie odpowiadac, jesli się nie ma konkretnych argumentów(dot. pierwszego zdania). Poza tym - sam sobie zaprzeczasz pisząc o Słowiance, ze jest deficytowa następującym zdaniem>cyt."Basen nie musi przynosic zysków, ale nie może przynosić strat (...) nigdy nie powinna powstać". Na tym kończe i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/20 16:36 #1018

  • gosc
  • gosc Avatar
  • Gość
  • Gość
mieszkaniec napisał:

"Uczelnia bez basenu to obciach" - pokaz mi te wszystkie polskie uczelnie, które mają baseny jako zaplecze, no może poza AWF

Uczelnie w wiekszych miastach albo posiadają swoje baseny, albo dają możliwość korzystania z "zewnętrznych" obiektów i zajęcia z WF odbywaja się na basenie. Owszem są jakieś tam uczelnie głownie, prywatne w różnych pipidówkach i te nie mają swoich obiektów ale gdy w okolicy jest basen to studenci maja czasami możliwośc z korzystania z niego. Ale idąc dalej Twoim tokiem rozumowania to pokaż mi te wszystkie miasta które mają baseny, że Słubice też muszą go mieć.

... po drugie nie zamierzam tracic czasu na to, zeby jezdzic 80 km w jedną i w drugą stronę na 1 godz. pływania i tracic cały dzien na wyprawę. Policz sobie koszty własne, ciekawe czy dobrze na tym wyjdziesz.

To juz Twój problem a może mamy jeszcze wybudować DisneyLand, skocznie narciarską lub tor F1 bo komuś się nie chce tracić czasu.
Masz we Frankfurcie basen, nie musisz marnować czasu na dojazdy, obecnych kosztów nie znam bo dawno tam nie bywam, ale nie są kosmiczne skoro parę lat temu też nie były.
Za to koszt wyjadzu 4-ro osobowej rodziny, na jakikolwiek basen czy aquapark w okolicy jest pomijalny przy cenach biletów, nie jeżdżę tam codziennie, ale przy okazji wypadu do Gorzowa jest to dodatkowa atrakcja dla dzieci i w sumie tylko dla nich zaliczam basen. Jeszcze bliżej i czasami taniej jest w Eisenhuttenstadt czy Furstenwalde.

Każdy potrafi cynicznie odpowiadac, jesli się nie ma konkretnych argumentów(dot. pierwszego zdania).

No to Ty konkretnie i rzetelnie uargumentuj skąd Unia bierze pieniąde. Chetnie się dowiem.

Poza tym - sam sobie zaprzeczasz pisząc o Słowiance, ze jest deficytowa następującym zdaniem>cyt."Basen nie musi przynosic zysków, ale nie może przynosić strat (...) nigdy nie powinna powstać". Na tym kończe i pozdrawiam.

O Słowiance to akurat nie ja pisałem.
Po za tym nie widzę sprzeczności w tym co pisałem, pomiędzy zyskiem i stratą jest jeszcze trzeci stan - zero.
Jeżeli basen w Słubicach miałby przynosić zyski lub nawet ich brak, ale nie powodowałby strat i gmina nie musiała do niego dopłacać to ja też jestem na tak, ale oprócz wspomnianej wczesniej Słowianki znam kilka innych basenów w paru miastach Polski, które po hucznym otwarciu świecą pustkami i gminy maja problem z ich utrzymaniem. Nie sądzę żeby nagle w Słubicach była to dochodowa inwestycja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/20 19:00 #1019

  • jolka
  • jolka Avatar
  • Gość
  • Gość
gosc napisał:

mieszkaniec napisał:

"Uczelnia bez basenu to obciach" - pokaz mi te wszystkie polskie uczelnie, które mają baseny jako zaplecze, no może poza AWF

Uczelnie w wiekszych miastach albo posiadają swoje baseny, albo dają możliwość korzystania z "zewnętrznych" obiektów i zajęcia z WF odbywaja się na basenie. Owszem są jakieś tam uczelnie głownie, prywatne w różnych pipidówkach i te nie mają swoich obiektów ale gdy w okolicy jest basen to studenci maja czasami możliwośc z korzystania z niego. Ale idąc dalej Twoim tokiem rozumowania to pokaż mi te wszystkie miasta które mają baseny, że Słubice też muszą go mieć.

... po drugie nie zamierzam tracic czasu na to, zeby jezdzic 80 km w jedną i w drugą stronę na 1 godz. pływania i tracic cały dzien na wyprawę. Policz sobie koszty własne, ciekawe czy dobrze na tym wyjdziesz.

To juz Twój problem a może mamy jeszcze wybudować DisneyLand, skocznie narciarską lub tor F1 bo komuś się nie chce tracić czasu.
Masz we Frankfurcie basen, nie musisz marnować czasu na dojazdy, obecnych kosztów nie znam bo dawno tam nie bywam, ale nie są kosmiczne skoro parę lat temu też nie były.
Za to koszt wyjadzu 4-ro osobowej rodziny, na jakikolwiek basen czy aquapark w okolicy jest pomijalny przy cenach biletów, nie jeżdżę tam codziennie, ale przy okazji wypadu do Gorzowa jest to dodatkowa atrakcja dla dzieci i w sumie tylko dla nich zaliczam basen. Jeszcze bliżej i czasami taniej jest w Eisenhuttenstadt czy Furstenwalde.

Każdy potrafi cynicznie odpowiadac, jesli się nie ma konkretnych argumentów(dot. pierwszego zdania).

No to Ty konkretnie i rzetelnie uargumentuj skąd Unia bierze pieniąde. Chetnie się dowiem.

Poza tym - sam sobie zaprzeczasz pisząc o Słowiance, ze jest deficytowa następującym zdaniem>cyt."Basen nie musi przynosic zysków, ale nie może przynosić strat (...) nigdy nie powinna powstać". Na tym kończe i pozdrawiam.

O Słowiance to akurat nie ja pisałem.
Po za tym nie widzę sprzeczności w tym co pisałem, pomiędzy zyskiem i stratą jest jeszcze trzeci stan - zero.
Jeżeli basen w Słubicach miałby przynosić zyski lub nawet ich brak, ale nie powodowałby strat i gmina nie musiała do niego dopłacać to ja też jestem na tak, ale oprócz wspomnianej wczesniej Słowianki znam kilka innych basenów w paru miastach Polski, które po hucznym otwarciu świecą pustkami i gminy maja problem z ich utrzymaniem. Nie sądzę żeby nagle w Słubicach była to dochodowa inwestycja.








Wymiana opinii taka sobie.
Czyżby ktoś miał nakazane odgórnie pisanie negatywów o basenie?? Bo tak to można odebrać. Poza tym nikt na forach nie pisze takich elaboratów, jak anonimowy "GOŚĆ" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/20 23:14 #1024

  • gosc
  • gosc Avatar
  • Gość
  • Gość
jolka napisał:


Wymiana opinii taka sobie.
Czyżby ktoś miał nakazane odgórnie pisanie negatywów o basenie?? Bo tak to można odebrać. Poza tym nikt na forach nie pisze takich elaboratów, jak anonimowy "GOŚĆ" ;)


No to chętnie wysłucham Twoich opinii, za lub przeciw, bo moje nakazuje mi pisać rozum i wyobraźnia.
Mieliśmy kiedyś kino, ludzie do niego przestali chodzic bo śmierdizło, bo kiepski repertuar, bo zimno, każdy miał swoje powody.
Kino podło bo przetał się biznes komukolwiek opłacać to teraz wszyscy płaczą, że nie ma kina, że właściciel ma zamiar coś innego w tym miejscu zrobić, nagle kinomani się w Słubicach narodzili.
Mam, w przeciwieństwie do większości, wrażenie, że basen podzieli los kina i to jedyny powód dla którego uważam, że to strata pieniędzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/25 20:56 #1045

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja osobiscie etz uwazam ze basen w slubicahc bedzie nie rentowny. Ale od czego mamy glowe? Mozna wybudowac aquapark ktory przyciagnie klientow nie tylko ze słubic.

Poznan zaoferowal swoja pomoc przy budowie basenu, aby studenci mieli gdzie poplywac w wolnym czasie. Troszeczke oburzyla mnie wypowiedz rektra UAMu, ktory powiedzial ze wybuduja basen dla studentow gdzie byc moze rowniez beda mogli przychodzic mieszkancy slubic.
Być moze?!

smiech na sali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/26 08:23 #1047

  • glut
  • glut Avatar
  • Gość
  • Gość
Aquapark dobra sprawa, w końcu w UM pracują ludzie, którzy to wszystko kalkulują.
Tak samo jak my słubiczanie jeździmy na Słowiankę, tak samo inni by przyjeżdżali do Słubic, simple.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/26 09:32 #1049

  • nurek
  • nurek Avatar
  • Gość
  • Gość
Wy tu chłopcy o kosmosie a popatrzcie w jakich warunkach ćwiczą dzieciaki w podstawówce i gimnazjumnr nr! Sala rozpada się ze starości !!!!!!! O tm jakoś cicho . Za to z wielkim szumem otorzono boisko w gimnazjum 2 które dziś stoi zamknięte z powodu wad konstrukcyjnych !!! Ale zdjęcia w gazetkach były ,Dziś zapadła zasłona milczenia . Po co się wychylać . Robi się zimo a za biurkami takie ciepełko ;)))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/26 10:44 #1050

  • gosc
  • gosc Avatar
  • Gość
  • Gość
Podobno, bo informacje mam tylko od jednego z radnych, w planach do budżetu na przyszły rok jest przewidziana budowa sali w szkole nr 1.
Co z tego wyjdzie zobaczymy bo jeszcze rada musi to przegłosować. Plany mają takie, że może nawet w przyszłym roku ruszyłaby budowa sali.
I temu projektowi kibicuje, bo basen na dzień dzisiejszy to lekka pomyłka, gdy w największej szkole w mieście dzieciaki nie maja gdzie ćwiczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/26 10:48 #1051

  • dimitry
  • dimitry Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie uwazam ze basen to pomylka, bo basen i sala gimnastyczna to 2 rozne rzeczy. Jak znam Pana Burmistrza pewnie zgodzi sie na budowe byle czego i nasz slubicki basen bedzie tak udany jak muszla koncertowa na placu Bohaterów......

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/26 14:19 #1053

  • gosc
  • gosc Avatar
  • Gość
  • Gość
Może i basen od sali gimnnastycznej odróżniasz, ale pojęcia nie masz o działaniu samorządu.
To nie burmistrz decyduje, czy i jaki będzie basen, a rada miejska.
Burmistrz to może najwyżej zadecydować czy papier toaletowy w szletach urzędu będzie biały i pachnący, czy szary i szorstki.
A i to tylko pod warunkiem, że rada w budżecie przewidzi pieniądze na taki wydatek.
To takie uproszczenie dla tych co w kampanii wyborczej dali się zwieść obietnicom kandydatów na burmistrzów.
Wybierajcie ludzie lepiej i rozsądniej radnych a wtedy to będziemy i basen i lotnisko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/26 14:20 #1054

  • gosc
  • gosc Avatar
  • Gość
  • Gość
...mieli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budowa basenu w Słubicach 2008/11/27 09:55 #1055

  • dimitry
  • dimitry Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja sie nie dalem zwiesc obietnicy burmistrza w kampani wyborczej, bo uzywal tego argumetnu juz na 2 wybporach i zapewne w nastepnych tez bedzie obiecal. Chyba ze rudzy cos za sprawa UAMu i obecny burmistrz przypisze sobie zaslugi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3