Słubice: 17 października 2019   |   Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
reklama
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Podsumowanie piłkarskiej jesieni w sezonie 2017/2018
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Podsumowanie piłkarskiej jesieni w sezonie 2017/2018

Podsumowanie piłkarskiej jesieni w sezonie 2017/2018 11/28/2017 19:25 #31226

  • Pirlo
  • Offline
  • Wszystko wiedzący
  • Posty: 264
Słubickie kluby zakończyły w tym miesiącu swoje zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. Nasz bilans zaczynamy od grającej w „okręgówce” Polonii.

Po letnich wzmocnieniach MKS przystępował do rozgrywek jako jeden z faworytów. Już wyniki z poprzednich dwóch lat (2 razy piąte miejsce) nakazywały sądzić, że to w końcu TEN sezon, w którym Polonia powalczy o awans. I rzeczywiście piłkarze „Dumy Pogranicza” nie zawiedli tych oczekiwań. Po rundzie jesiennej zajmujemy bowiem PIERWSZĄ LOKATĘ z aż dziesięciopunktową przewagą na drugim Orłem Międzyrzecz. TO fantastyczny rezultat, który daje nam realną nadzieję na to, że wiosną będziemy się cieszyć w Słubicach z awansu do upragnionej IV ligi.

Nieco słabiej niestety zaprezentowało się grające w A-klasie SKP. Biało-niebiescy przed rokiem o tej porze byli liderami, potem zafiniszowali rozgrywki na podium, ale teraz rundę jesienną kończą dopiero na SZÓSTEJ pozycji. Z drugiej strony jednak część ekip, który przeskoczyły w tabeli SKP ma nad słubiczanami jedynie minimalną przewagę. I tak dorobek punktowy piątego Pszczewa wygląda identycznie, jak SKP (23 pkt). Natomiast czwarta Celuloza i trzeci Chrobry mogą się pochwalić zaledwie dwupunktową przewagą nad słubickim zespołem. Znając potencjał SKP wydaje się, że nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby również i ten sezon biało-niebiescy zakończyli ostatecznie na podium.

Jeśli chodzi o piłkarski Puchar Polski to tym razem nie udało nam się osiągnąć bardziej znaczących wyników, ale trzeba zaznaczyć, że zarówno Polonia i SKP odpadły po spotkaniach z zespołami wyraźnie wyżej notowanymi. MKS nie dał rady Ilance Rzepin, natomiast biało-niebiescy musieli uznać wyższość Orła Międzyrzecz.

Ta jesień okazała się też niestety również czasem smutku i refleksji nad przemijającym życiem. W wieku 46 lat odszedł od nas bowiem Dariusz Biały- legenda słubickiej Polonii i jeden z najlepszych bramkarzy w długoletniej historii tego klubu. W załączniku znajdziecie archiwalne zdjęcia z czasów kiedy nasz bramkarz bronił barw Polonii- www.slubice24.pl/wiadomosci/sport/11087-...egnaja-darka-bialego

PS: A tutaj jeszcze aktualne tabele:

Polonia Słubice- www.lubuskizpn.pl/extranet/?action=getTable&play_id=21158

SKP Słubice- www.lubuskizpn.pl/extranet/?action=getTable&play_id=21179

Źródło:"Nowe Słubice" na facebooku- www.facebook.com/groups/553978098073580/
Ostatnio zmieniany: 11/28/2017 19:27 przez Pirlo.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.12 sekundy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama