Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2014/11/09 15:27 #20707

  • ru-dy
  • ru-dy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 1
takie pytanie, czy jest w Słubicach ktoś kto zajmuje się docinaniem i układaniem szklanych paneli do kuchni? Chodzi generalnie o panele stosowane zamiast kafelek. Widziałem to już kilkakrotnie, ale nie wiem czy jest ktoś kto to robi w Słubicach. Znalazłem jedna firmę w Kostrzynie, ale gdyby był ktoś nam miejscu to by było lepiej.

Czy ktoś wie jakie są ceny tego czegoś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ru-dy.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2014/11/10 07:13 #20710

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Z tego co piszesz chodzi Ci o Lacobel. Jest to jedno z lepszych rozwiązań do kuchni i nie tylko z racji chociażby tego że pod przezrocze możesz dać dowolną fototapete i jeśli Ci się znudzi zawsze możesz zmienić, poza tym łatwe w utrzymaniu czystości .Niestety Lacobel nie należy do najtańszych. Możesz sam zamówić szkło Lacobel i sam zamontować.Sposobów montowania jest wiele.Kwestia poszukania w necie. Ewentualnie jeśli chcesz mieć wycinane pod np. kontakty musi to zrobić szklarz gdyż szkło musi być hartowane.W słubicach szklarz za pocztą zajmuje się również Lacobelem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2014/11/10 08:23 #20711

  • mm
  • mm Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
zastanawiam się, czy firma Rocca na os. Przemyslowym nie prowadzi. Na pewno maja blaty z kamienia do kuchni, na pewno kiedys sobie zamowie, bo sa piekne. A Office dobrze podpowiada - przez internet tez sie da, ostatnio zamowilam drzwi przesuwne ze wszystkim, jak poszlam w Slubicach zapytac o cene samego systemu, to za glowe sie zlapalam...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2014/11/10 11:50 #20712

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Jeśli chodzi o wykonanie czegokolwiek w słubicach to ceny są zawyżone i to bardzo.Lepiej praktycznie podejść do sprawy i starać się zrobić samemu. Myśmy też w domu wykonali sami wiele rzeczy co pozwoliło nam sporo zaosczędzić jak na przykład szafa pod wymiar.Wszędzie wołali po 5 lub 6 tysięcy a my zrobiliśmy za tysiąc złotych.Wystarczyło zakupić system drzwi przesuwanych laguna do tego tylko dobrać drzwi frontowe i dociąć u stolarza pod wymiar, który sami zrobiliśmy,z nie potrzebnych szafek docięliśmy półki i szafa jak ta lala.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2014/11/10 14:09 #20715

  • ru-dy
  • ru-dy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 1
dzięki za odpowiedzi. Rozumiem że ten "Lacobel" montowałeś sobie sam? Problem z gniazdkami na ścinie w kuchni można rozwiązać w ten sposób, iż można zakupić panele 230V montowane w blacie. Blat kuchenny na pewno łatwiej ciąć niż szkło. Na necie widzę że koszt 1 m kw. to ok 200 zł. W tej cenie da się kupić naprawdę dobre kafelki, więc jeszcze przemyślę.

Co do szafki pod wymiar, to coś prostego można zamówić tutaj:
www.centrum.meble.pl/meble-na-wymiar/regaly-szafy

przyjeżdża w paczce, pocięte na odpowiedni wymiar i się samemu składa. Samemu chyba tez będę brał od nich jedna sztukę szafki do korytarza dociętej na egzotyczny wymiar.


Inne pytanie: Czy orientujecie się może gdzie w okolicy (lub na internecie) da się kupić szafę o szerokości ok 2,5m i wysokości również ok 2,4 - 2,5m? Chodzi o to aby była szeroka na połowę ściany w pokoju i wysoka aż do sufitu. Czyli ma być zamiennikiem szafy do zabudowy, oczywiście o wiele tańszym. Kupował ktoś coś takiego?
Oczywiście jak wezmę stolarza to za X tysięcy zrobi mi jak chcę, ale oczywiście chodzi o rozwiązanie w cenie zwykłej szafy. Musi przecież ktoś robić coś takiego, bo to żadna filozofia. Na allegro jest coś takiego, ale może gdzieś jest jakiś sklep w pobliżu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ru-dy.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2014/11/10 14:48 #20716

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Jeszcze raz wróce do tematu szaf pod zabudowę i systemów przesuwanych firmy LAGUNA.Taki system w zależności od wymiarów planowanej szafy to koło 300 zł. do tego na wymiar stolarz wycina Ci płyty jakie sobie wybierzesz i można dosyć sprawnie samemu przy pomocy kolegi lub sąsiada zmontować sobie szafę max do 1 tysiąca .Poczytaj sobie w necie na prawde warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2014/11/11 21:28 #20731

  • Philips1974
  • Philips1974 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam lacobell dostępny jest w slubicach w każdym wymiarze i kolorze,wycinają na gniazdka itd.Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2014/11/12 05:37 #20733

  • Forman
  • Forman Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 4
Co do duzej szafy ubraniowej, wolnostojacej to popatrz we frankfurcie w sklepie meblowym, tym kolo reala, lub w furstenwalde w sklepie roller przy zjezdzie z autostrady. Ceny calkiem przyzwoite, znajomi kupowali w tych sklepach bardzo duzo mebli i wyszlo duzo taniej niz w polsce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2014/11/12 17:45 #20738

  • ru-dy
  • ru-dy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 33
  • Otrzymane podziękowania: 1

Philips1974 napisał: Witam lacobell dostępny jest w slubicach w każdym wymiarze i kolorze,wycinają na gniazdka itd.Pozdrawiam


rozumiem że mówisz o szklarzu obok poczty?

@Office @Forman: Dzięki za info o meblach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ru-dy.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2014/11/12 20:23 #20741

  • Philips1974
  • Philips1974 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Absolutnie nie, szklarz obok poczty Tylko i Wyłącznie dla Niemca ceny zaporowe,zakład szklarski Nocznickiego Bozemski jak dobrze pamietam.cena za mój "lakobell" 2,5m x 1,20 m kolor Orange cena z montażem i otworami na gniazda 1000zl.Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Philips1974.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2019/01/10 09:49 #34206

  • Rolniczka Slubice
  • Rolniczka Slubice Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Podbijam watek. Czy zmieniło się coś od czasu ostatniego wpisu i czy jest ktoś/firma w Słubicach godna polecenia, która zajmuje się kładzeniem szklanych paneli w łazienkach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2019/01/11 19:43 #34212

  • waleriana
  • waleriana Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szczerze to mnie jakos to rozwiazanie nie przekonuje...
Moze ktos wrzuci jakies foto jak to wyglada w realu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2019/01/11 20:37 #34218

  • redone
  • redone Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kazdy ma tam jakis swoj oraz wymagania co do tego jak wygladac ma wykonczenie u niego w domu .. nic nam do tego. Nie wiem czy ja jestem czlowiekiem starej daty czy nie ale zdecydowanie preferuje klasycznie rozwiazania takie jak np. plytki ceramiczne. Dla mnie jest to o tyle lepsze rozwiazanie bo jest bardzo wygodne - w sensie latwo utrzymac je w czystosci. Ze szybami to wiecie jak jest w przypadku mycia okien .. robia sie jakies dziwne smugi i sa tylko nie potrzebne nerwy. Ostatnio nawet przegladalem sobie oferte Ceramiki Paradyz - sklep.paradyz.com/produkty/dekoracje pod katem wyboru jakichs fajnych dekorow. Szczerze to ze wszystkich producentow wlasnie oni maja stylizacje ktore do mnie najbardziej trafiaja. Calosc wyglada bardzo nowoczesnie, co jest duzym plusem - zrobic raz, a dobrze to jest haslo przewodnie remontow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez redone.

Odp: Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2019/06/24 11:03 #34675

  • Jola87
  • Jola87 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szczerze to dziwnie wyglada. Jednak wole klasyczne plytki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkło zamiast kafelek w kuchni na ścianę 2020/05/20 18:54 #35577

  • katarzynazamojska
  • katarzynazamojska Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wszystko jest moim zdaniem zalezne od kosztow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2