Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/14 12:08 #28367

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
Ibaczynska jaka Ty jesteś żenująca i to z pewnością baba. Nie kobieta (nie ta półka) tylko zwykła baba. Jak ta cała Jadzia jakaś tam na wysyłkach "jaśnie nam panującego". Teraz czas na rozegranie kart najwyżej siedzących i wkładających łapy do naszego kraju niemców (czyt.Unii Eurpejskiej IV Rzeszy). Mianowicie liczę na to,że Polska nie będzie dostawać żadnych geldów ,dotacji gdyż te małpy na wysyłkach Merkelowej uważają, że przy pomocy takich jak "jaśnie nam panujący" mogą kupić Polaków. Czas wyjść z tego euro kołchozu. Polska tak długo była rozkradana, że jesteśmy zahartowani. Teraz czas odejść bo potem będziemy skomleć jak psy , niczym Francja, Holandia i inne kraje które istnieja już tylko na mapie. Trzymam kciuki żeby NIE DOSZŁO DO PRZYZNANIA DOTACJI OD NIEMCA. NIEMIEC NIECH SAM SOBIE STAWIA WIEŻYCZKI ALE U SIEBIE. Bo potem to będzie symbol konia trojańskiego a sytuacja na arenie europejskiej cały czas przezywa progres.Poważny progres, który nic dobrego nie wróży.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/15 17:11 #28379

  • polladen
  • polladen Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jak sie dowie o takiej inwestycji ten maly z Warszawy co teraz rzadzi zaraz przyleci. Jak mozna cos takiego niemieckiego "Wieza Kleista" budowac na ziemiach odzyskanych.
Nie macie na co pieniadze wydawac? I jeszcze te paskudne Euro brac z Uni gdzie "Rudy" rzadzi.
Ten biedny z Torunia wiecej potrzebuje wiec jemu dac.

polladen
Za tę wiadomość podziękował(a): jkn51

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/19 17:49 #28410

  • HMR
  • HMR Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
Chciałbym zauważyć, że użytkownik @lbaczyńska (-ski) nie jest tą nauczycielką, którą wszyscy mylą.

Przeglądając sieć natknąłem się na piękną fotografię "Wieży Kleista" z jeszcze piękniejszą łopoczącą czerwoną flagą z czarnym symbolem, chyba tak dawno zapomnianym przez współczesnych.

Z chęcią zostałoby to foto przeze mnie umieszczone, ale zaraz będzie "hate", że szerzę nienawiść i zabronione symbole nazistowskie.
Osobiście do Niemców nic nie mam, ale chciałbym w formie rekompensaty zobaczyć gród nad Odrą poniżej Słubic lub obelisk upamiętniający posiadanie ziem polskich po Łabę. Berlin nie tylko w 1945 r. był nasz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/03/20 19:11 #28416

  • Lechita
  • Lechita Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 67
  • Otrzymane podziękowania: 16

HMR napisał: Chciałbym zauważyć, że użytkownik @lbaczyńska (-ski) nie jest tą nauczycielką, którą wszyscy mylą.

Przeglądając sieć natknąłem się na piękną fotografię "Wieży Kleista" z jeszcze piękniejszą łopoczącą czerwoną flagą z czarnym symbolem, chyba tak dawno zapomnianym przez współczesnych.

Z chęcią zostałoby to foto przeze mnie umieszczone, ale zaraz będzie "hate", że szerzę nienawiść i zabronione symbole nazistowskie.
Osobiście do Niemców nic nie mam, ale chciałbym w formie rekompensaty zobaczyć gród nad Odrą poniżej Słubic lub obelisk upamiętniający posiadanie ziem polskich po Łabę. Berlin nie tylko w 1945 r. był nasz.


Najtańszym dla Niemców pomysłem (nawet Polska by mogła "refundować") byłoby zmienienie neonów Oderturm na Wieża Chrobrego. Tylko czy wtedy mówimy jeszcze o dwumieście i bratniej współpracy czy mowie nienawiści? Swoją drogą Kościół we Frankfurcie (ten nad Odrą z 2 wieżami) został zbudowany w czasach polskich, może Niemcy coś na ten temat w rewanżu by zorganizowali?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lechita.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2017/11/03 16:13 #30859

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Niestety, ale jeśli chodzi o politykę historyczną to brak jest jakiejkolwiek symetrii w relacjach polsko-niemieckich. Od sąsiadów nic praktycznie nie usłyszymy, choćby o piastowskiej historii tych ziem...Ciekawostką niech będzie fakt, że nawet ekspozycja w muzeum w Lebus (w przeszłości potężny gród Lubusz) jest wyłącznie w języku niemieckim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2018/02/16 20:26 #32133

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Wygląda na to, że w gminie znów złapali jakiś mały poślizg z realizacją tej kretyńskiej inwestycji. Niech się jednak nikt nie łudzi- prawie dwie i pół „bańki” miasto na ten cel przewidziało tylko w tym roku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2018/05/17 12:31 #32869

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Dla zainteresowanych- przetarg (podobno) jeszcze w tym miesiącu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wieża Kleista- FAKTY i OBALANIE MITÓW. 2018/06/09 08:07 #33066

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
A przetarg dalej nie ogłoszony. Za to ogólne koszta coraz to większe :)

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.